Argentini derbi protiv "La Rohe", Panama u istoriji!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 07. jun 2016.

• 08:08

Može i bez Mesija, šampion pao na otvaranju turnira. Panama učinila ono što nijednom timu van Južne Amerike na "Kopi" nije pošlo za rukom!

Argentini derbi protiv
Argentina je u derbiju grupe D savladala branioca titule Čile sa 2:1.

U prvom poluvremenu, po par šansi na obe strane, "Gaučosi" bolji na otvaranju meča, ali je na drugoj strani Aleksis Sančez stavio na muke Romera.

U nastavku odluka za desetak minuta i to u režiji tandema Banjega-Di Marija.

Pojačanje Intera iz Sevilje je prvo bio asistent, da bi usledila replika, Di Marija se revanširao. Dve lopte u mreži Klaudija Brava za praktično odluku.

"La Roha" nije previše pretila nakon gola, nisu uspeli da se vrate u meč, mada su u nadoknadi postigli počasni gol, Fuenzalida je posle slobodnog udarca glavom postavio konačnih 2:1.

Vredna pobeda Argentine, tim pre što su bili bez Lea Mesija.

U drugom meču grupe, Panama je savladala Boliviju, junak je bio Blas Peres.

On je sa dva gola srušio Južnoamerikance, već u 11. minutu je iskoristio prodor Kintera i doveo Panamu do prednost.

Bolivija je izjednačila golom Arsea koji se najbolje snašao u gužvi u kaznenom prostoru.

Ipak, Perez koji igra za Vankuver u MLS je u samom finišu posle odlične akcije Aroha pogodio praznu mrežu za pobedu Paname koja je postala prva selekcija van Južne Amerike sa pobedom na Kopa Amerika u prvoj utakmici na turniru.