APOEL nastavlja da piše istoriju!

• 07. mart 2012.

• 23:26

Drama u Nikoziji! Ni posle 120 minuta borbe nije pala odluka o putniku u četvrtfinale Lige šampiona, pa je moralo da se pristupi penal-seriji, u kojoj je ulogu junaka preuzeo golman Kjotis, koji je odbranio dva penala i doneo Kipranima još jedan istorijski uspeh!

Ekipa Ivana Jovanovića ušla je u večerašnji meč protiv francuskog Liona  sa zaostatkom od jednog gola iz prvog meča na Žerlanu, ali je posle samo devet minuta igre uspela da taj zaostatak anulira.

Manduka je krunisao akciju svoje ekipe po desnoj strani, umakao je svojim čuvarima i sa oko pet metara prosledio loptu u mrežu - 1:0.

Nastavak meča doneo je ''tvrdu'' utakmicu, domaći nisu želeli da rizikuju, umešno su čuvali ono što su stekli u ranoj fazi meča.

Gosti su delovali nešto ambicioznije, pokušavali da stignu do izjednačujućeg gola, ali u tome nisu uspeli.

Ostalo je 1:0 i po isteku regularnih 90 minuta, pa se ušlo u produžetke.

Ni u dodatnih, dva puta po 15 minuta, nije bilo golova. Videli smo par prilika na obe strane, jednu za domaće je propustio i Ivan Tričkovski, nekadašnji napadač Crvene zvezde.

U poslednjih pet minuta drugog produžetka, domaći su ostali bez isključenog Manduke, ali su uspeli da se odbrane i izbore za ulazak u penal-seriju.

Drama dostiže vrhunac, ali na kraju ipak radost za domaće.

Svi izvođači u ekipi APOEL-a bili su precizni, a Kjotis je zaustavio udarce Lakazeta i Bastosa i uveo svoj tim među osam najboljih u Evropi - 4:3 za APOEL posle penala!