nedelja 20.05.2018.
20:21

Najtrofejniji belgijski klub je sezonu završio na trećem mestu na tabeli.

Epa/Stephanie Lecocq

U poslednjem kolu Adreleht je na svom terenu poražen od Genka i tako ostao bez šanse da igra Ligu šampiona naredne sezone.

Gosti su za dva minuta postigli dva gola,, Vouters je u 35. minutu dao prvi, Torsard u 26. drugi i to je bilo dovoljno za pobedu.

Početkom drugog poluvremena poljski reprezentativac Teodorčik je smanjio na 1:2, ali to je bio samo počasni gol za Anderleht.

Uroš Spajić je odigrao ceo meč za "kraljevski klub" iz Brisela, Ivan Obradović nije bio u sastavu zbog povrede, a Lazara Markovća nije bilo u protkolu. a drugoj strani, Nastć je odigrao svih 90 minuta za goste.

Anderleht je sezonu završio na trećem mestu na tabeli belgijskog šampionata i pokučaše kroz kvalifikacije da se domogne Lige Evrope baš kao i četvrtoplasirani Gent, koji je u poslednjem kolu odneo sva tri boda iz Briža i završio sezonu sa bodom više od Genka.

U Ligu šamiona će šampion Klub Briž,u kvalifikacije za najeltinije evrotakmičenje će Standard iz Liježa.