Andalužani se vratili na pobedničke staze i prekinuli niz Sosijedada

nedelja 02.12.2018.
13:57

Betis upisao novi trijumf.

EPA-EFE/RAUL CARO

U okviru 14. kola španske Primere, Real Betis je na svom "Benito Viljamarinu" ugostio Real Sosijedad, domaćin je slavio sa minimalnih 1:0 (1:0).

Domaći fudbaleri su poveli u 33. minutu, nakon kornera Hoakina je glavom sa prve stative loptu na drugu prosledio Karvaljo, tamo je sam bio Žunior Firpo, koji bez većih problema matira Moju za 1:0.

Do kraja prvog dela igre su gosti iz San Sebastijana mogli da poravnaju, najpre je Sandro Ramirez imao situaciju jedan na jedan sa Pauom Lopezom, ali je bivši golman Espanjola i Totenhema sačuvao mrežu.

Samo minut kasnije je pretio Zurutuza, ali je lopta otišla pored desne stative.

U nastavku je Firpo mogao do drugog gola, ali je Moja ovoga puta odličnom intervencijom uspeo da spreči mladog fudbalera da postigne pogodak.

U 72. minutu fantastična intervencija Pau Lopeza, neverovatno je kako je sačuvao mrežu nakon pokušaja Sandra posle odbitka.

Do kraja su mreže mirovale, Betis je ostvario novi trijumf, brzo su se oporavili od poraza od Viljareala u minulom kolu. Sosijedad poražen nakon serije od remija i dve pobede.

Timovi u sredini tabele, Sosijedad deveti sa 19 bodova, sa istim saldom Betis odmah ispod njih zbog lošije gol razlike.