Anćelotijev Real oborio novi rekord

• Autor: Boban Filipović

• 10. februar 2014.

• 16:01

Do gola koji je fudbaler Viljareala Mario, postigao u 43. minutu na 'Santjago Beranbeu', mreža 'Kraljevskog kluba' je bila netaknuta na domaćem terenu 704 minuta što je novi klupski rekord.

Pre pomenutog gola Marija, 'Merengesi' su poslednji put primili gol na svom terenu u pobedi nad Galatasarajem u Ligi šampiona (4:1), 27. novembra prošle godine, kada je Umit Bulut matirao Ikera Kasiljasa.

Prvi golman 'Kraljevskog kluba', Dijego Lopez, koji je branio protiv Viljareala, poslednji put je savladan na 'Santjago Bernabeu' 9. novembra 2013. godine, kada je Real Sosijedad demorliran sa 5:1.

Real je bez Ronalda potopio 'Žutu podmornicu' rezultatom 4:2, a zanimljivost sa ovog meča je da je najveće letošnje pojačanje Garet Bejl namestivši gol Benzemi stigao do osme asistencije u premijernoj sezoni u Primeri, koliko je zabeležio svojevremeno Dejvid Bekam ukupno u svojoj debitanstskoj sezoni na 'Bernabeu'.

Bejl je postigao vodeći gol na ovom meču, to mu je bio deveti u prvenstvu na 15 nastupa, od kojih je 12 počeo među prvih 11.