subota 26.09.2020.
17:56

Fudbaleri Evertona slavili su i u trećem kolu Premijer lige.

EPA-EFE/Bradley Collyer / POOL

Izabranici Karla Anćelotija slavili su na gostovanju u Londonu protiv ekipe Kristal Palasa sa 1:2 (1:2).

Poveli su u 10. minutu, sjajna akcija, Kolman na kraju ubacuje loptu pred gol "Orlova", na pravom mestu se našao Dominik Kalvert-Luin, koji postiže svoj peti pogodak ove sezone.

Ipak, uzvratio je Palas, odlično je Taunsend izveo korner, najbolji u skoku Kujate, 1:1 na "Selhrstu".

Već u 30. minutu sumnjiva situacija pred golom domaćina, utisak je bio da je lopta pogodila jednog igrača Palasa u ruku, proveravalo se to uz pomoć VAR tehnologije, ali na kraju nije sviran jedanaesterac. Snimak pogledajte OVDE.

Ipak, u 37. minutu Vord opet igra rukom, sudija se nije oglasio, čekao se prvi prekid da VAR interveniše.

Tako je i bilo, nakon prekršaja na sredini terena sudija Frend je otišao da pogleda snimak, lopta je pogodila Vorda u ruku, penal za "Karamele".

Odgovornost je preuzeo Ričarlison, odličan šut sa kreča za novo vođstvo gostiju iz Liverpula.

Otišlo se sa tim rezultatom na odmor, u nastavku nešto drugačija slika, mirniji tempo utakmice.

Kristal Palas je pokušavao da se vrati, ali nisu uspevali ozbiljnije da ugroze Pikforda, sa druge strane je Everton imao jedan solidan pokušaj, ali Guaita bio siguran.

Na kraju treća pobeda Evertona od starta sezone i prvi poraz Kristal Palasa.