utorak 28.11.2017.
21:04

Debitant u eliti natsvalja da pruža odlične partije ove jeseni.

screenshot - twitter.com/AmiensSC

"Jednorozi" su vezali treću pobedu u nizu u Ligi 1 i produžili seriju bez poraza na šest utakmica.

Od minimalnog poraza u Tuluzu sredinom oktobra, Amijen je upisao četiri trijumfa i dva remija, što je fantastičan skor za jednog novajliju.

Večeras je u Amijenu pao Dižon, rezultat ove utakmice odigrane u okviru 15. kola francuskog šampionata je bio 2:1.

Gael Kakuta je doveo razigrane 'Jednoroge' u vođstvo već u trećem minutu, izveo je slobodnjak, lopta je pogodila nekog od ptorivničlih igrača u živom zidu, promenila pravac i završila u mreži. Međutim, ono nije dugo trajalo, desetak minuta kasnije je "zamirisao senf". Dižon je izjednačio u 15. minutu meča, Korejac Čang-Hon je postigao prelep gol posle duplog pasa sa Samaritanom.

Do odlaska na odmor rezultat se nije menjao, a trenutak odluke zbio se posle pet minuta igre u nastavku kada Kventin Korne iz "druge šanse" postiže pobedonosni gol za Amijen.

U isto vreme, Strazbur i Kaen su remizirali bez golova.