Alaves prekinuo seriju poraza, nastavlja se borba za Evropu

ponedeljak 11.02.2019.
22:53

Odigrana i poslednja utakmica 23. kola španske Primere.

EPA-EFE/ADRIAN RUIZ DE HIERRO

Posle tri uzastopna poraza (Hetafe, Rajo Valjekano, Real) kojima je pokvario sjajan utisak od početka sezone, ekipa Alavesa večeras se vratila na pobednički kolosek.

U meču 23. kola Primere, Alaves je večeras pred svojim navijačima savladao ekipu Levantea rezultatom 2:0 i izjednačio se na deobi petog mesta sa Hetafeom, sa 35 osvojenih bodova.

Taj rezultat ostao je na snazi sve do poslednjih trenutaka meča, a onda je asistent kod prvog pogotka potvrdio trijumf Alavesa i postavio konačnih 2:0.

Mogla je pobeda Alavesa da bude i ubedljivija, propustili su domaći još nekoliko izglednih prilika i tokom prvog i tokom drugog poluvremena, a preko Kalerija, Džonija, Tomasa Pine.

U pobedničkoj ekipi je od prvog minuta nastupio i srpski vezista Darko Brašanac koji je zamenjen petnaestak minuta pre kraja meča.