• Autor: Beta

• 29. mart 2015.

• 01:05

• Izvor: Beta

Golman fudbalske reprezentacije Rusije Igor Akinfejev, koga su navijači Crne Gore sinoć pogodili bakljom u glavu, rekao je da se oseća dobro.

On je izrazio nadu da se takvi incidenti više nikada neće ponoviti.

"Osećam se dobro i želim da se zahvalim svima koji su brinuli o meni. Nažalost, i ovakve stvari se ponekad dešavaju u fudbalu. Iskreno se nadam da se ovakvi incidenti neće ponavljati nikada više ni u Crnoj Gori, ali ni u bilo kojoj drugoj državi gde u svetu", rekao je Akinfejev, a preneo sajt Fudbalskog saveza Rusije.

Utakmica izmedju Crne Gore i Rusije prekinuta je u 67. minutu, pri rezultatu 0:0, i nije nastavljena zbog niza incidenata.

Prvi incident, nakon kog je usledio polučasovni prekid, se dogodio na samom početku utakmice, kada je golman Akinmfejev pogodjen bakljom u glavu.

Sudija i delegat su saopštili da će utakmica biti trajno prekinuta ukoliko ponovo dodje do najmanjeg incidenta, što se i dogodilo u 67. minutu, kada je Dimitri Kombarov arbitru prijavio da je pogodjem tvrdim predmetom sa tribina.

To je bila utakmica petog kola Grupe G u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2016. godine u Francuskoj.