AK - Jordan šokirao Degeneka i drugove!

nedelja 06.01.2019.
14:02

Aktuelni šampion Azije doživeo je neočekivani poraz na startu Azijskog kupa u Emiratima.

Epa/Ali Haider

Veliko iznanađenje priredila je selekcija Jordana na startu Azijskog kupa u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Takmičenje je otvoreno remijem domaće selekcije i Bahreina (0:0), a u prvom meču nedeljnog dela programa Jordan je savladao Australiju 1:0 (1:0) i tako napravio ogromno iznenađenje.

Aktuelni šampion Azije primio je gol posle kornera u 27. minutu, a nedugo zatim Jordan je imao pogođenu prečku.

U nastavku meča na terenu je postojao samo jedan tim. "Sokerosi" su sve vreme napadali, pogodili stativu u završnici, ali na kraju nisu uspeli da slome otpor Jordana.

Strelac pobedonosnog gola za Jordan u duelu sa najozbiljnijim kandidatom za titulu postigao je Anas Bani Jasen.

Štoper Crvene zvezde Miloš Degenek odigrao je svih 90 minuta u duelu sa Jordanom.

Sistem takmičenja ide na ruku Australiji, pošto će plasman u nokaut fazu, pored prvoplasiranog i drugoplasiranog iz šest grupa, obezbediti i četiri najbolje trećeplasirane selekcije.

U drugoj utakmici 1. kola Grupe B sastaće se Sirija i Palestina.