četvrtak 24.01.2019.
18:51

Poznat prvi par polufinala.

Epa/Ali Haider

Japanci su u fenomenalnoj seriji nakon ispadanja sa Svetskog prvenstva od Belgije.

Oni su danas uspeli da stignu do polufinala Azijskog kupa pošto su savladali Vijetnam sa 1:0, bila im je ovo deveta pobeda u poslednjih deset mečeva, a pored toga imaju još jedan nerešen rezultat u prijateljskoj utakmici sa Venecuelom.

Japanci su danas bili favoriti za plasman u polufinale, ali daleko od toga da Vijetnamci nisu pretili, naprotiv. Imali su par šansi, mogli i do drugačijeg rezultata, ali na kraju je Japan slavio i to golom iz penala koji je postigao Doan u 57. minutu utakmice.

U drugoj utakmici Kinezi nisu pružili dostojan otpor ekipi iz Irana koja je slavila sa 0:3.

Taremi u 18, Azmun u 31. i Ansarifald u prvom minutu nadoknade drugog poluvremena su postigli golove, viđena je potpuna dominacija Irana, dovoljno tome u prilog govori i činjenica da Kinezi nisu šutnuli u okvir gola.

U drugom polufinalnom meču igraće pobednici duela Južna Koreja-Katar i UAE-Australija.