AK - Iran u petoj brzini već na startu

ponedeljak 07.01.2019.
19:41

Očekivane pobede na startu Azijskog kupa reprezentacija koje su se na minulom Mundijalu prikazale u lepom svetlu.

Epa/Ali Haider

Trećeg dana takmičenja na sedamnaestom izdanju Azijskog kupa nije nam doneo nikakva iznenađenja.

Kina je u "matine terminu" savladala Kirgistan rezultatom 2:1, o čemu ste više mogli da čitate OVDE, a uloge favorita opravdale su selekcije Južne Koreje i Irana.

Iran je u prvoj utakmici Grupe D deklasirao Jemen rezultatom 5:0 (3:0) i već na startu takmičenja potvrdio da spada u najuži krug kandidata za trofej.

Pitanje pobednika bilo je rešeno u prvih 25 minuta igre kada je Iran postigao tri gola. Mehdi Taremi otključao je bravu Jemena u 12. minutu, a pre nego što je pogodio drugi put na meču Iran je duplirao vođstvo autogolom Al Sovadija.

Četvrti gol na meču bio je delo Sardara Amzuna, a konačan rezultat postavio je Saman Godos dvanaest minuta pre kraja susreta.

Južna Koreja nije bila tako ubedljiva kao Iran, ali je opravdala ulogu favorita u duelu sa Filipinima. Strelac pobedonosnog gola bio je Ho Hvang.