19:05

Odigran je i poslednji četvrtfinalni duel Azijskog kupa.

Epa/Dan Himbrechts

Prvi polufinalni par saznali smo juče, čine ga selekcije Irana i Japana.

Južna Koreja je danas ispala od Katara, a novo iznenađenje priredila je selekcija domaćina.

Ujedinjeni Arapski Emirati su slavili protiv Australije sa 1:0 (0:0) na stadionu u Al Ainu i sa selekcijom Katara će se boriti za veliko finale.

U prvom delu nije bilo golova, "Sokerosi" su bili nešto bolji rival, ali su mreže mirovale.

Australija je dodala gas u nastavku, ali nisu uspevali da stignu do pogotka, da bi selekcija UAE do vodećeg gola stigla u 68. minutu preko Ali Ahmed Mabhuta, iz prvog šuta u drugom delu.

Golu napadača iz Emirata prethodila je užasna greška bivšeg štopera Crvene zvezde Miloša Degeneka, koji je loše poslao povratni pas svom golmanu, Mabhut je prihvatio poklon i lako zatresao mrežu Australije za 1:0.

Do kraja nije bilo promene rezutata, UAE će igrati u polufinalu protiv Katara, Australija ide kući.