Ajb doneo Liverpulu prednost!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 05. januar 2016.

• 22:54

Solidna utakmica Liverpula, još jedna pobeda od 1:0. Povrede brinu Jirgena Klopa.

Prštalo je na sve strane, pravi meč dva engleska kluba, a imajući u vidu da je ulog veliki, finale Liga kupa, onda i ne čudi ovako nešto.

Liverpul je danas kao gost savladao Stouk u prvoj utakmici polufinala Liga kupa rezultatom 0:1 (0:1) i sa prednošću od jednog gola ide na "Enfild".

Dosta jaka postava Liverpula je izašla danas, ali Jirgen Klop prosto nema sreće sa povredama.

Samo 18 minuta je prošlo pre nego što se povredio Filipe Kutinjo, zadnja loža je u pitanju, a njega je morao da zameni Džordon Ajb, ispostaviće se i junak ove utakmice.

Usledio je 34. minut, a onda nova povreda. Ovoga puta se Dejan Lovren uhvatio za nogu, ponovo je u pitanju zadnja loža, ponovo je Jirgen Klop morao da menja, Milner je ušao kao prinudna izmena.

Alen je danas bio odličan, a u 37. minutu je obavio veliki posao, asistirao je Ajbu nakon prodora Lalane po desnoj strani, a Ajbu nije bilo teško da savlada golmana domaćih - 0:1.

Moglo je doći do promene rezultata nekoliko puta, imali su i jedni i drugi prilike, ali golova nije bilo, tako da je ostao rezultat iz prvog poluvremena.

Nakon što je Klop izvršio i treću izmenu, povredio se i Kolo Ture, takođe se uhvatio za zadnju ložu.

Revanš je 26. januara, a sutra se u okviru drugog polufinala sastaju Everton i Mančester siti.