Ajaksu dovoljno i poluvreme u Hagu, Tadić pogodio u "pokeru", Promesu celo poluvreme!

Autor: Aleksandar Golubović
nedelja 20.12.2020.
16:22

Čak šest golova viđeno je ovog popodneva u Hagu.

EPA-EFE/Maurice van Steen

Fudbaleri Ajaksa rutinski su slavili na gostovanju ekipi Den Haga 4:2 u meču 13. kola Eredivizije u kome su do pobede došli golovima u prvom poluvremenu.

Najzaslužniji za 11. trijumf "kopljanika" bio je iskusni holandski napadač Klas-Jan Huntelar, koji je postizao golove u 22. i 32. minutu. Njegov prvi gol možete videti OVDE, dok drugi imate priliku da pogledate OVDE.

Vođstvo gostima iz Amsterdama doneo je Dušan Tadić u 20. minutu posle asistencije Sina Klajbera rutinski postavio levu nogu na drugoj stativi.

Između dva gola Huntelara u strelce se upisao i Zakaria Labjad nakon pola sata igre tako što je loptu lagano poslao u praznu mrežu.

Čini se da uprkos ogromnom zaostatku domaći tim, koji je pretposlednji na tabeli, nije gubio volju da se nadmeće o čemu svedoče dva gola u nastavku igre.

Najpre je u 49. minutu Mihel Kramer savladao Onanu, a isto je na 20 minuta do kraja meča učinio i Semi Burar.

Ajaks je ovom pobedom ponovo odražao plus tri u odnosu na prvog konkurenta PSV, a u narednom kolu gostovaće ekipi Viljem II.