Ajaksovo pojačanje se odmah isplaćuje, gol za pobedu na debiju!

nedelja 13.09.2020.
16:42

Ekipa Ajaksa je pobedom započela novu sezonu u šampionatu Holandije.

EPA-EFE/VI-Images / Maurice van Steen

U prvom kolu Ajaks je danas gostovao u Roterdamu, gde je savladao domaću Spartu rezultatom 1:0.

Gol odluke postigao je novi Ajaksov napadač, Brazilac Entoni koji je ovog leta stigao iz Sao Paula. On je u 37. minutu uputio precizan šut sa oko dvadeset metara iskosa sa desne strane, lopta je nekoga i zakačila na putu ka golu i završila u mreži.

Ajaks je do ovog gola i pobede došao sa igračem manje na terenu od 27. minuta, kada je Taljafiko dobio direktan crveni karton, jer je kao poslednji igrač odbrane prekršajem zaustavio protivničkog igrača.

Doprinos uspešnom startu sezone dao je, naravno, i kapiten Ajaksa Dušan Tadić, koji je odigrao svih 90 minuta za gostujući tim.

Danas su odigrane još dve utakmice prvog kola šampionata Holandije, goleada je viđena u duelu Emena i Venla (3:5), dok je Herakles sa 2:0 na svom terenu savladao ekipu Den Haga.