Ajaks slavio u derbiju na "Filips" Areni

Autor: Boban Filipović
nedelja 01.03.2015.
18:53

Aktuelni šampion Holadije smanjivo bodovni zaostatak u odnosu na lidera PSV, pošto ga je savladao kao gost u Ajndhovenu.

Beta/AP Photo/Peter Dejong

Derbi je počeo odličnom prilikom za PSV u kojoj se našao Narsing, ali Silesen izlazi kao pobednik u dikretnom okršaju.

Nakon 20 minuta igre Đorđino Vajnaldum je tukao glavom sa visine penala, ali reprezenattivni golman Holandije ponovo odlično interveniše i spašava 'Kopljanike'.

Silesenove bravure su podigle samopouzdanje gostima iz Amstredama, koji kreću u kontraudar, što je ubrzo donelo rezultat.

Prvo je Arkadijuš Milik imao dobar pokušaj iz slodonjaka, a tri minuta sata igre Ajaks dolazi u vođstvo.

El-Gazi je odličnio centrirao sa desnog boka i pronašao Rikarda Kišnu kome nije bilo teško da zatrese mrežu - 0:1.

'Filipsovci' su imali priliku da poravnaju rezultat pre odlaska na odmor, Maher je tukao, ali Silesen opet izvanredan.

Očekivano, domaćin je krenuo žestoko u nastavku, Vajnaldum i Maher su u glavnim ulogama u uvodnim trenucima drugog poluremena, Silesen je i dalje nerešiva enigma.

Problem za Franka De Bura je bila povreda Milika, umesto njega je ušao Danac Lase Šene, koji je ispostaviće se, biti jedan od junaka utakmice.

Šene je poslao jedan projetil ka golu Zoeta 15-ak minuta pre kraja, lopta je otišla preko gola, a već u nardnom napadu PSV dolazi do izjednačenja koji garantuje spektakularan finiš.

Bruma je odlično centrirao, pogodio Luka De Jonga u trepavicu, on ne prašta u takvim situacijama, Silesen je konačno matiran - 1:1.

Tri minuta po poravnanju rezultata Memfis Depaj je imao šansu da donese totalni preokret, šutirao je pored gola.

Kazna za promašaj Depaja ubrzo je stigla, Lase Šene majstorski izvodi slobodan udarac  - 1:2.

Drama se nastavlja, Vajnaldum je imao kolosalnu šansu da ponovo izjednači rezultat tri minuta pre kraja regularnog dela, tukao je glavom, neko od defanzivaca Ajaksa je na gol liniji sprečio pogodak.

Filip Koku je naredio totalnu ofanzivu, to je otvorilo ogroman prostor gostima, sevnula je jedna kontra koju Anvar El-Gazi pretvara u gol za konačnih 1:3.

Strašan meč, pravi derbi, Ajaks je smanjio zaostatak lidera Eredivizije PSV-a na devet bodova.