nedelja 24.12.2017.
16:42

"Kopljanici" idu na odmor u dobrom rapoloženju, iako nije delovalo da će biti tako.

EPA/OLAF KRAAK

Ajaks se mučio sa Viljemom II na 'Amsterdam Areni', gosti su se umešno branili i odbranili u prvom poluvremenu, a samo što je počelo drugo uspeli i da povedu - Sol je bio strelac.

Međutim, ulazak u igru Sima De Jonga posle sata igre je promenio situaciju na terenu.

Dva minuta kasnije Džastin Klajvert postiže golčinu za 1:1 upravo posle proigravanja De Jonga.

Ovaj evrogol je dao krila 'Kopljanicima', koji desetak minuta kasniej uspevaju da preokrenu. Kasper Dolberg, koji je u finišu prvog poluvremna upao u igru umesto Huntelara, ćušnuo je loptu u mrežu posle centaršuta Davida Neresa pošto je ovaj napravio čarlamu u protivničkom šesnaestercu.

Deset minuta posle preokreta David Neres je svoju odličnu partiju krunisao golom i overio pobedu, nije mu bilo teško da pogodi mrežu posle maetsralne asistencije petom Sima De Jonga.

Na kraju 3:1, najtrofejniji holandski klub dočekuje Božić na drugom mestu na tabeli, sa pet bodova zaostatka u odnosu na vodeći PSV Ajndhoven.

Sledi pauza od nešto manje od mesec dana, a prvi meč u 2018. godini Ajaks će odigrati pred svojim navijačima sa najvećim rivalom i aktuelnim šampionom Holandije Fejenordom.