subota 31.10.2020.
21:55

Ten Hag odmarao ključne igrače pred meč Lige šampiona.

EPA-EFE/VI-Images / Maurice van Steen

Ajaks je u sedmom kolu uspeo da savlada Fortunu Sitard sa 5:2 na domaćem terenu posle preokreta.

Gost je stigao do šokantnog vođstva već u sedmom minutu kada je pogodio Koks, da bi u centar pažnje do kraja poluvremena dospeo Dejvi Klasen.

Vezista je prvo promašio penal nakon kojeg je i pogodio gol posle odbijene lopte u 32. minutu, da bi u finišu prvog poluvremena doneo potpuni rezultatski preokret.

Prednost "kopljanika" povisio je Brajan Brobi u 74. minutu, da bi reprezentativac Srbije Dušan Tadić overio pobedu svoje ekipe u 86. sa penala nakon što je ušao u igru.

U nadoknadi smo videli još dva gola, po jedan u obe mreže - Promes je bio precizan sa penala, dok je za Sitard ponovo pogodio Koks.

Interesantno, Duća nije bio u startnih 11 što se desilo prvi put kada se radi o domaćem šampionatu otkad se vratio u holandski fudbal i zaigrao za Ajaks. Pre večerašnje utakmice napravio je niz od 65 mečeva u stratnoj postavi u Erediviziji

Ten Hag je večeras odmarao veliki broj standardnih prvotimaca pošto Ajaks naredne nedelje očekuje okršaj sa Mitjilandom u Ligi šampiona.