17:25

Šamarčina za 'Roterdamse' na 'De Kujpu' od najvećeg rivala.

screenshot - Youtube

'Kopljanici' su uništili Fejenord u 'De Klasikeru' odigranom danas u Roterdamu.

U prvom poluvremenu mreže su mirovale, u drugom je palo čak pet golova, četiri s završila u mreži golmana domaćih Breda Džonsa.

Klas-Jan Huntelar je u 50. minutu doveo Ajaks u vođstvo, ali osam minuta kasniej Fejenord uspevao da izjenači preko Tornstre. Aistent je bio Nikolaj Jorgensen, koji se tako donekle iskupio za promašen penal iz 56. minuta.

Međutim, u poslednjih 20-ak minuta rapsodija gostiju iz Amsterdama.

Kasper Dolberg je u 65. minutu igre ušao u igru umesto Huntelara i posle samo šest-sedam minuta provedenih na terenu postigao gol na asistenciju Davida Neresa i ponovo doneo prednost Ajaksu.

Trener 'Kopljanika' Kajzer je pogodo sa izmenama, uveo je Sima De Jonga pet minuta pre kraja, a ovaj u 89. minutu utakmice rešio pitanje pobednika. Opet je Neres bio asistent.

Konačnih 1:4 postavio je Dolberg svojim drugim golom na utakmici u 90. minutu.

Ajaks sada ima tri boda više od najvećeg rivala, a pet manje od vodećeg PSV Ajndhovena, koji je dana rutinski dobio Herakles sa 3:0. Strelci su bili Lozano u ranoj fazi meča i MArko Van Ginkel dva puta u finišu.