nedelja 04.03.2018.
16:50

Izgleda da je šampionska trka u Holandiji rešena...

BETA/AP Photo/Peter Dejong

Porazom u Arnhemu, Ajaks je povećao zaostatak za vodećim PSV-om na deset bodova osam kola pre kraja sezone.

Vitese je savladao 'kopljanike' sa 3:2 i najverovatnije otklonio dileme ko će biti šampion, ako ih je uopšte i bilo.

For je doveo domaći tim u vođstvo u 16. minutu utakmice, bio je to jedini gol u prvom poluvremenu, pa su domaći sa minimalnom prednošću otišli na veliki odmor.

Posle 12 minuta igre u nastavku Linsen je duplirao prednost Vitesea, Ajaks se brzo vratio u igru pošto je Kasiera smanjio na 2:1 samo što je kročio na teren, ali dvadeset minuta pre kraja Linsen svojim drugm golom vraća domaćinu dva gola prednosti.

Sve što je Ajaks uspeo da učini do kraja je da ublaži poraz, učinio je to Sim De Jong u 85. minutu utakmice.