• 20:22

Mančester siti se na krlima svog najboljeg strelca u klupskoj istoriji vratio na pobednički kolosek i nastavio da grabi ka tituli.

Aguero
Samo što je počela utakmica 'građani' su poveli.

Igrao se treći minut kada su 'lisice' kapitulirale, De Brujne je sa desnog krila pronašao Sterlinga na drugoj stativi, a on se ovoga puta nije obrukao kao prošlog vikenda u Barnliju.

Domaće je malo ušuškalo rano vođstvo i to im se obilo o glavu sredinom prvog poluvremena. Otamendi je pogrešio tamo gde ne sme da se greši, a Džejmi Vardi to surovo kažnjava i poravnava na 1:1.

Iako je Siti stvorio nekoliko dobrih prilika, rezultat se do odlaska na veliki odmor nije menjao, Kasper Šmajhel je najzaslužniji za to, imao je nekoliko fantastičnih intervencija, mada je imao sreće u jednoj situaciji kada ga je Sterling obišao, a onda uspeo da promaši zicer.

Međutim, u drugom poluvremenu stvari je na mesto postavio Serhio Aguero.

Argentinac je postigao ČETIRI gola u nastavku, pa je "pukla petarda".

Kevin De Brujne je bio asistent kod drugog i trećeg Kunovog gola koji su pali u uvodnim minutima drugog dela igre, pa je Belgijanac tako upisao het-trik u asistencijama, a u finišu se Aguero sa dve majstorije pobrinuo da Lester doživi pravu katastrofu na 'Etihadu'.

U 77. minutu najbolji strelac u istoriji Mančester Sitija kažnjava grešku odbrane gostiju i "metodom potkopanog loba" stiže do het-trika, a u poslednjem minutu meča šalje pravu "bombu" pod prečku Šmajhelovog gola za konačnih 5:1.

Valja pomenuti da je menadžer Lestera Klod Puel posle sata igre uveo buntovnika i nesuđenog "građanina" Rijada Mareza, ali to nije donelo nikakav boljitak u igri gostiju.

Na 11. kola pre kraja sezone u Premijer ligi Gvardiolin tim ima 16 bodova prednosti u odnosu na najbližeg pratioca i gradskog rivala Junajted koji ima meč manje, ali ova ubedljiva pobeda nad 'lisicama' je još jedna potvrda da je šampionska trka poodavno rešena.