nedelja 19.11.2017.
22:40

Zanimljiv meč na San Mamesu, bez pobednika.

EPA/EFE/MIGUEL TONA

Fudbaleri Atletik Bilbaoa i Viljareala remizirali su rezultatom 1:1 (0:1) u 12. kolu Lige Primere.

Viljarealu je u potpunosti pripalo prvo poluvreme, a obeležio ga je Trigeros.

On je u 20. minutu propustio veliku priliku da dovede goste u vođstvo pošto je bio neprecizan sa bele tačke.

Ipak, već u 28. minutu se iskupio pošto se našao na pravom mestu, poklopio odličnu povratnu Marija Gaspara i pogodio sam ugao za 0:1.

Do odlaska na odmor, Baka je imao dobru priliku, pokušao je makazicama, ali je golman Arizabalaga bio na pravom mestu.

Bilbao je u drugom poluvremenu zaigrao mnogo bolje, preuzeo je kontrolu na sredini terena i stvorio nekoliko solidnih prilika.

Domaći navijači su gol morali da čekaju do 77. minuta, a onda je Aric Aduris još jednom pokazao da je zlata vredan za Baskijce. Perfektan centaršut Balenzijage visoki golgeter je nategao glavom u suprotan ugao za 1:1.

Bilbao je bio bliži pobedi, ali je u finišu Čerišev mogao da šokira San Mames pošto je pobegao odbrani i izašao sam na golmana, ali je šutirao pored gola.

Viljareal je ostao šesti na tabeli sa 20 bodova, dok je Atletik Bilbao 15. sa devet manje.