Adios Lopetegi, Barsa bez Mesija samlela ljutog rivala, šou ukrao "El Pistolero"!

• 28. oktobar 2018.

• 18:08

Debakl madridskog Reala u "El Klasiku", Lopetegi je definitivno završio svoje.

Adios Lopetegi, Barsa bez Mesija samlela ljutog rivala, šou ukrao
Fudbaleri Barselone dočekali su posrnuli madridski Real u novom "El Klasiku", a domaćin je slavio i bez pomoćio Lionela Mesija sa 5:1 (2:0).

Nakon samo 11 minuta igre, Barsa je došla do prednosti.

Nakon sjajne akcije Đordi Alba pronalazi Kutinja u kaznenom prostori Reala, a ovaj bez većih problema pronalazi put do mreže gostiju za 1:0.

Nastavila je Barsa sa dobrom igrom, a u 19. minutu je Artur Melo oprobao svoj udarac, sjajano je šutirao, ali je Tibo Kurtoa bio na visini zadatka.

Desetak minuta kasnije, Suarez pada u kaznenom prostoru Madriđana, sudija se odličio da se konsultuje sa kolegama iz VAR sobe, na kraju je doneo odlučio da dodeli penal u korist "Blaugrane".

Upravo je "El Pistolero" preuzeo odgovornost, sjajno je šutirao, Kurtoa je bio nemoćan, 2:0 za Barsu.

Do kraja prvog dela igre, jalovi napadi Reala i još jedna prilika za domaćina, pripretio je Rafinja u 43. minutu, ali je sa ivice kaznenog prostora šutirao preko gola. Pogotke iz prvog dela pogledajte OVDE.

Otišlo se sa 2:0 na odmor, ali Lopetegi nije želeo da se oprašta od svojih igrača u svlačionci, već ih je jako dobro motivisao za nastavak.

Nakon samo pet minuta igre u drugom delu, Marselo dolazi do lopte nakon centaršuta Iska sa desne strane, Brazilac smireno izbacuje Pikea i efektno trese mrežu Barse za 2:1.

Nastavio je Real da pritiska rivala i da pokušava da dođe do novog pogotka, a već u 56. minutu su bili jako blizu izjednačenja. Modrić je tukao, ali je pogodio stativu!

Uspela je Barsa da se na kratko oslobodi pritiska i u 61. minutu je sve moglo da bude gotovo, Suarez je tukao iz veoma dobre pozicije, morao je doduše da se pomuči kako bi uputio udarac, dobro je to izveo, Kurtoa je bio nemoćan, ali je Urugvajac pogodio stativu.

Gol Marsela, ali i stative Modrića i Suareza možete pronaći OVDE.

Real je išao na sve ili ništa, u 68. minutu je Benzema pokušao, ali je glavom prebacio loptu preko gola rivala.

A onda, hladan tuš za "Los Blankose" u 75. minutu, nakon centaršuta Serhija Roberta, Luis Suarez glavom postiže svoj drugi gol na utakmici za 3:1 u korist katalonskog sastava.

Suarez

U 82. minutu je rezervista Marijano pripretio domaćinu, samo minut nakon što je na terenu zamenio Marsela, ali je šutirao pored gola.

A onda, šah mat, Suarez beži odbrani Reala i lukavim lob udarcem matira Kurtou po treći put na utakmici za 4:1.

Indisponirani Madriđani su doživeli pravu katastrofu na "Kamp Nou", rezervista Arturo Vidal postiže i peti gol za Katalonce u 87. minut, Lopetegijevi dani na klupi Reala su sasvim sigurno odbrojani.

Mogao je Suarez da postigne i svoj četvrti gol na utakmici u 90. minutu, ali je Kurtoa bio pribran, pa je sačuvao njegov udarac iz više nego izgledne pozicije.

Na kraju katastrofa Madriđana, ništa više neće moći da zadrži Julena Lopetegija na klupi ekipe, Barsa prva na tabeli sa 21 bodom, Real na čak devetom mestu sa 14 bodova iz 10 kola.