nedelja 23.09.2018.
17:15

Nikšićani pobedom u derbiju uhvatili priključak za Podgoričanima.

Sportske.net

Fudbaleri Sutjeske iz Nikšića savladali su Budućnost rezultatom 2:1 (0:0) u derbi susretu 9. kola 1. Crnogorske fudbalske lige.

Najveći derbi crnogorskog fudbala odigran je u okviru 9. kola tamošnjeg fudbalskog šampionata, a odluka o pobedniku pala je u drugom poluvremenu kada su postignuta sva tri gola.

Sutjeska je "načela" goste u trećem minutu nastavka preko Darka Bulatovića, a samo devet minuta kasnije domaći dupliraju prednost golom Nemanje Nedića.

Trinaest minuta pre kraja Ilija Tučević smanjuje na 2:1 i unosi neizvesnost u završnicu susreta, ali do kraja Budućnost ipak nije uspela da dođe do novog gola i barem jednog boda.

Sutjeska je sa današnja tri boda uhvatila priključak za ekipom Budućnosti i izjednačila se na tabeli sa Podgoričanima.

OFK Titograd je zahvaljujući rezultatu koji je postignut na stadionu kraj Bistrice uvećao prednost u odnosu na Budućnost i Sutjesku i sada ima šest bodova više.