Zvezdo, naplati im sve ovo pred ''Delijama''!

• 14. april 2016.

• 20:58

Drama u Moskvi! Još jedna sjajna partija Zvezdinih košarkaša, ali i još jedan poraz, ovoga puta minimalan. CSKA sada vodi sa 2:0 u pobedama, a serija se seli u Beograd. Miloš Teodosić opet čovek odluke, iako nije ponovio partiju od pre dve večeri.

Ponovo je ekipa Crvene zvezde Telekom ostavila odličan utisak protiv favorizovanih Moskovljana, ali se kući vraća sa još jednim porazom - 77:76 večeras za CSKA, iako su beogradski crveno-beli zaslužili više!

Zvezda je, kao i pre dva dana, bolje započela meč. Predvođena raspoloženim Tarensom Kinsijem, crveno-beli su u prvih pet minuta igre poveli sa 11-4, posle čega je trener domaćih Dimitris Itudis reagovao tajm-autom i uvođenjem Miloša Teodosića u igru.

Ali, ako je Teo briljirao u prvoj utakmici i nemilosrdno rešetao Zvezdin koš, ovoga puta crveno-beli su našli rešenja za njega tokom većeg dela prvog poluvremena, pa Moskovljani nisu uspevali da preuzmu kontrolu dešavanja na terenu.

Ovoga puta, domaće su predvodili Higins i Hajns, uz solidnog De Koloa i relativno brzo su istopili Zvezdinu prednost, ali ne i da naprave potpuni preokret.

Posle prvog kvartala rezultat je bio 20:20, a drugu deonicu obeležio je fenomenalni Marko Simonović, koji je upisao čak 11 poena u ovom delu igre, uz tri pogođene trojke i Zvezda je ponovo stekla osetnu prednost - 45:39 u finišu prvog poluvremena.

A da razlika u korist Zvezde ne bude i još veća, pobrinuo se Miloš Teodosić, koji je u dva navrata uzvraćao trojkama.

Ipak, na poluvreme se otišlo vođstvom crveno-belih od četiri poena razlike - 48:44.

Stefan Jovic

Poenima Cirbesa, pa Kinsija, Zvezda je na startu treće deonice povela sa 52:46, ali onda sledi serija domaćeg tima preko Higinsa, Arona Džeksona i Hajnsa, za vođstvo odn 53:52.

Ovaj niz ''Armejaca'' prekinuo je Kvinsi Miler, ali je u finišu treće četvrtine domaći tim uspeo da stigne i do ''plus šest'' - 63:57.

Tu prednost im je prepolovio Vladimir Štimac, poenima uz faul na kraju ovog dela igre, pa se u poslednjih deset minuta ušlo rezultatom 63:60 u korist CSKA.

Nadali smo se novom odgovoru Zvezde, ali su Moskovljani do sredine poslednje četvrtine stigli i do sedam poena razlike - 69:62.

Ni tada se Zvezda nije predavala, uspeli su crveno-beli da smanje na 69:65, ali na četiri minuta pre kraja, Branko Lazić je morao van igre zbog pet prekršaja.

Međutim, De Kolo pogađa samo jedno slobodno bacanje, a na drugoj strani Stefan Jović trojkom vraća Zvezdu potpuno u igru - 70:68!

Ni tu se Zvezda nije zaustavila, a na tri i po minuta pre kraja, Marko Simonović je oba puta precizan sa linije slobodnih bacanja, za izjednačenje na 70:70!

Kako se meč bližio kraju, ušlo se u ''penal završnicu'', pa je na drugoj strani Nado De Kolo oba puta pogodio, a na dva minuta pre kraja i Hajns za 74:70 u korist ''Armejaca''.

Usledila je sjajna akcija crveno-belih koju je realizovao Maik Cirbes, a onda i promašaj Miloša Teodosića, što na najbolji način kažnjava Stefan Jović na minut i 10 pre kraja - 75:74 za Zvezdu!

Itudis je reagovao tajm-autom, posle kojeg Teodosić uzvraća trojkom za 77-75 u korist CSKA!

Zvezda nije iskoristila sledeći napad, a na 22 sekunde pre kraja, Tarens Kinsi blokira šut Teodosića, koji pravi prekršaj!

Vrhunac drame u Moskvi!

Kinsi ne pogađa prvi put, drugi put je uspešniji za 77-76! Novi tajm-aut!

A onda Simonović fenomenalno zatvara De Koloa ispod koša i Zvezda se izborila za novi napad!

Pre toga, još jedan tajm-aut...

Ostalo je 19.9 sekundi do kraja, a na 2.9 sekundi, Stefanu Joviću su dosuđeni koraci!

Naravno, crveno-beli odmah prave prekršaj nad Voroncevičem, koji ne pogađa ni jedno bacanje, ali Kinsi nije imao vremena da uzvrati. Ostalo je 77-76!

Hajns sa 19 i De Kolo i Higins sa po 13 poena bili su najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a Teodosić se zaustavio na devet poena (trojke 3/5).

U Zvezdi večeras najbolji Jović sa 15, kao i Simonović i Kinsi sa po 14 poena.