Zvezdini rivali ubedljivi

• Autor: Boban Filipović

• 25. oktobar 2015.

• 19:35

Još dva kluba koja su u istoj grupi u Evroligi sa šampionom Srbije zabeležila su danas sigurne pobede u domaćim šampionatima.

Posle Himkija, koji se vratio na pobendički kolosek trijumfom nad Crvenim Oktobrom u VTB ligi, danas su uspešni bili Bajern iz Minhena u nemačkoj Beko Bundesligi, i Strazbur u francuskom šampionatu.

Puleni Svetislava Pešića su deklasirali Bajrojt na svom terenu rezultatom 94:65 i tako upisali svoju četvrtu pobedu u domaćem prvenstvu iz pet mečeva.

Čak petorica košarkaša Bavaraca su imala dvocifren košgeterski učinak, najefikasniji su bili Nihad Đedović i Robert Cipser sa po 14 postignutih poena. Duško Savanović je igrao 15 minuta i za to vreme ubacio 7 poena, dok Vasilije Micić nije bio u protokolu.

Strazbur je bio ubedljiv protiv Avra  pred svojom publikom, rezultat je bio 77:59
. Gosti su se držali do poslednje četvrtine uoči koje su bili na dva poena zaostatka, a onda u poslednjih deset minuta doživeli 'brodolom'.

Bubua je je bio najbolji u četi Vensana Kolea sa 18 postignutih pulena.