ponedeljak 29.02.2016.
19:43

Što je do nje, ekipa Dejana Radonjića večeras odradila u Zagrebu, sad crveno-beli očekuju dobre vesti iz Beograda.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DS

U samom finišu ligaškog dela sezone u ABA ligi, najveću pažnju privlači trka Zvezde i Cedevite za drugu startnu poziciju pred plej-of.

U pretposlednje kolo su i jedni i drugi ušli sa 18 pobeda i šest poraza, a ekipa Crvene zvezde Telekom je večeras gostovala u Zagrebu i savladala Cibonu rezultatom 94:83 za 19. trijumf u sezoni.

Sada crveno-beli priželjkuju pobedu Partizana nad Cedevitom u meču koji se od 20 časova igra u Hali sportova ''Ranko Žeravica''.

Kad je u pitanju duel u Zagrebu, Crvena zvezda je imala rezultatsku prednost čitavim tokom meča. Cibona je jedino u sedmom minutu uspela da izjednači na 14:14, posle čega je Zvezda pojačala ritam i početkom drugog kvartala povela sa 30:20.

Sam finiš prvog poluvremena obeležila je serija trojki Siriščevića, čijim poenima je domaćin smanjio na 47:46, ali je posle Radonjićevog tajm-auta, Branko Lazić vratio trojku za 50:46 na poluvremenu.

Sličan razvoj događaja i u nastavku meča, Zvezda nije ispuštala vođstvo, koje je uglavnom iznosilo od šest do osam poena razlike, a prednost gostiju je ponovo postala dvocifrena u 27. minutu meča, kada je Miler sa linije penala pogodio za 70:60.

Do kraja, Zvezda rutinski završava posao, za novi trijumf u ABA ligi.

Kvinsi Miler je bio najbolji akter u pobedničkoj ekipi sa 18 poena i 10 skokova, a pratili su ga Maik Cirbes sa 17 poena i pet skokova i Stefan Jović sa 13 poena i pet skokova. Ono što trenera Radonjića može da zabrine je to što se Jović tokom meča požalio na povredu šake.

U ekipi Cibone najbolji Florens sa 20 poena (trojke 6/10), a odličan je bio i Žižić sa 17 postignutih poena.