Zvezdina rapsodija u Minhenu!

• 12. novembar 2015.

• 22:35

Posle tri vezana poraza, srpski šampion prikazao izvanrednu partiju u Minhenu i ponovo uvećao izglede za plasman u Top 16 Evrolige!

Najbolja igra košarkaša Crvene zvezde ove sezone u Evroligi, pogotovo u drugom poluvremena meča sa Bajernom u Minhenu. Logičan epilog na kraju - drugi trijumf ove sezone u Evroligi, rezultatom 90-79!

Iako oslabljen, bez povređenog plejmejkera Gala Mekela, uz odranije povređene Mitrovića i Dangubića, srpski šampion je odlično započeo večerašnji meč u ''Audi Domu''.

Crveno-beli su sredinom prve četvrtine stekli devet poena prednosti (17-8), ali je zatim usledio odgovor Bajerna, koji već do kraja tog perioda igre uspeva da napravi seriju 11-2 i izjednači na 19-19.

Uvodne minute druge četvrtine obeležio je raspoloženi centar crveno-belih Vladimir Štimac, koji je vezao šest svojih poena i Zvezi ponovo vratio osetnu prednost - 25:19.

Njegovu seriju trojkom je prekinuo Anton Gavel, ali samo nakratko, jer je Štimac upisao još dva puta, za vođstvo Zvezde 29-24.

Međutim, u tim trenucima nije bilo još raspoloženih igrača u ekipi Crvene zvezde, što domaći koriste i prave seriju 10-0, za vođstvo 34-29.

Tih pet poena prednosti Bavarci su zadržali do kraja prvog poluvremena koje je završeno rezultatom 43-38 u korist ekipe Svetislava Pešića.

Prava borba usledila je tek u drugom poluvremenu, kada su se u ekipi Crvene zvezde razigrali i mladi plejmejker Nikola Rebić i Amerikanac Tompson, ali i reprezentativac Marko Simonović koji je trojkama, ali i pojedinim ukradenim loptama pravio mnogo problema Bajernu.

Tokom trećeg perioda igre imao je i Bajern svoje blistave momente. Duško Savanović i Aleks Renfro su bili najzaslužniji što je i posle ovog dela igre domaćin imao blagu prednost (66-63).

Ali, videlo se da su Zvezdini košarkaši večeras raspoloženi za igru, nastavili su i u poslednjoj četvrtini sa odličnim izdanjem, a posle nove trojke Marka Simonovića na oko tri minuta do kraja, Zvezda je stigla do vođstva od pet poen razlike (80-75).

Brojni navijači Crvene zvezde večeras u Minhenu su u tim trenucima potpuno zasenili domaće pristalice, Radonjićevi igrači su se osećali kao kod kuće, a kada je i Rebić pogodio za tri poena na minut i 50 sekundi, za vođstvo 83-77 postalo je jasno da šampion Srbije ovaj meč ne može da izgubi!

Kvinsi Miler je bio najefikasnhiji u Zvezdi sa 22 poena, Štimac je upisao 18, ali se posebno istakao Stefan Jović, koji je upisao fenomenalnih 19 asistencija!!!

Bajern je predvodio naš bivši reprezentativac Duško Savanović sa 19 poena.