Zvezdina dominacija, Đenkina ''artiljerija'', šampionski prsten na vidiku!

• 30. april 2015.

• 21:16

Košarkaši Crvene zvezde Telekom sve su bliži osvajanju šampionskog prstena ABA lige. Sjajnom igrom, posebno u drugoj četvrtini, Radonjićev tim stekao veliku prednost koju je veoma teško prokockati.

Za razliku od sinoćnje utakmice, kada je Cedevita iskoristila slab dan većine Zvezdinih igrača, kao i odsustvo Maika Cirbesa, večeras su stvari došle na svoje mesto.

Zvezda je bila apsolutno dominantna tokom prvog poluvremena, Zagrepčani su joj koliko-toliko parirali samo u prvih deset minuta, ali je i u tom periodu ekipa Dejana Radonjića uspela da postigne 30 poena.

Boban Marjanović ponovo dominira pod koševima, sjajno je otvorio meč, a kako je duel odmicao, sve razigraniji su bili i Dženkins, Luka Mitrović, Vilijams i ostali.

Dženkins je trojkom ''sa parkinga'' u poslednjoj sekundi prve četvrtine doveo Zvezdu do ''plus 5'' (30-25) i kao da je taj njegov pogodak bio dodatni stimulans crveno-belima koji su u drugih deset minuta pojačali odbranu i iz minuta u minut uvećavali razliku.

Do kraja poluvremena, Zvezda je otišla na 17 poena razlike i prvo poluvreme dobila sa 52-35!