petak 15.11.2019.
21:11

Poraz Zvezde!

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DS

Drama u "Štark areni", Crvena zvezda mts je imala prednost tokom čitavog dela utakmice, ali je nakon produžetka pala sa 72:74.

Jako loš početak utakmice i za jedne i za druge u napadu, nismo videli niti jedan koš u prva tri minuta, a onda je Bili Beron bio taj koji je prekinuo post. Zvezda je bila bolja na startu od gostiju, posle trojke Lazića iz ugla bilo je +6, a Braun je bio taj koji je bio sjajan u timu Andrije Gavrilovića.

Lorenco je pogodio svoj deveti poen za velikih i najvećih u prvom poluvremenu +9, prethodno smo videli i trojku Davidovca koji je podigao na noge sve prisutne.

Ipak, gosti su uspeli da se vrate krajem poluvremena zahvaljujući slabim minutima Crvene zvezde, pa je pred početak treće deonice na semaforu pisalo 36:32.

Imali su igrači Asvela seriju 9:0 početkom treće deonice za izjednačenje, ali vođstvo nije dao danas odlični Branko Lazić koji je vezao pet poena.

Bili Beron je bio taj koji je preuzeo odgovornost. On je vezao dve trojke kada je bilo najpotrebnije, Crvena zvezda je povela sa 7 poena razlike i uspela je konačno da se odlepi od Asvela na šest minuta do kraja.

Gavrilović je u poslednjih pet minuta sve karte bacio na odbranu, pošto je izveo Bilija Berona koji je bio u šuterskom ritmu, a ispostavilo se polovično dobro rešenje jer se Beron vratio nakon minut.

Nisu se predavali gosti. Žan-Šarl i Tejlor su svojim poenima vratili Asvel u igru pred ulazak u poslednji minut, a onda na 15 sekundi do kraja utakmice faul Fajea nad Žan-Šarlom koji je pogodio oba bacanja za izjednačenje.

Davidovac je imao loptu u poslednjem napadu, ali nije pogodio, otišlo se u produžetak.

Mnogo problema i u nastavku za Crvenu zvezdu mts, gosti su poveli preko Žan-Šarla sa 3 poena, morao je tim Andrije Gavrilovića da dobro zapne kako bi stigao do pobede. Davidovac je stegao pesnicu nakon poena za 72:71, ali je Tonije Džekiri pogodio za 72:73 u narednom napadu.

Nije vredelo za Zvezdu, na drugoj strani Gist promašuje za pobedu gostiju!

Bili Beron je postigao 16 poena, Lorenco Braun je imao 15. Na drugoj strani Žan-Šarl 20, a Džekiri 18 poena i neverovatnih 19 skokova.