Zvezdin košmar - Deca igrala, pojačanja statirala!

četvrtak 22.10.2015.
23:44

Aktuelni šampion Srbije i regionalne košarkaške lige doživeo je jedan od najtežih i najbolnijih poraza u Evroligi na gostovanju Real Madridu, a više od neuspeha i oborenog negativnog rekorda brinu loše partije letošnjih pojačanja.

euroleague.net

Košmarno veče preživeli su košarkaši Crvene zvezde Telekom na gostovanju aktuelnom šampionu Evrope koji ih je u okviru drugog kola grupe "A" savladao rezultatom 98:71 (22:6, 34:14, 26:21, 16:30).

Konačan rezultat duela Real Madrida i Crvene zvezde Telekom samo donekle oslikava stanje stvari na terenu i probleme sa kojima su se izabranici Dejana Radonjića večeras susreli u "Barklikard Centru".

Već na startu prve deonice moglo se nagovestiti u kom će se smeru kretati utakmica, pošto je prve poene u Madridu za Zvezdu postigao Rajan Tompson tek nakon četiri minuta igre.

U tom periodu crveno-beli su solidnom odbranom uspevali da spreče igrače Real Madrida da naprave veliku razliku ali je vrlo brzo usledio brodolom koji je kulminirao na početku treće četvrtine.

Madriđani su pitanje pobednika rešili već posle prvih 20 minuta, nisu popustili ni na startu treće četvrtine kada su stigli i do +41, ali je onda Zvezda došla do daha i koliko-toliko ublažila poraz.

Crvena zvezda Telekom uspela je da postavi i jedan negativan rekord posle 20 minuta igre. U pitanju je najveća razlika kojom je jedna ekipa izgubila prvi deo meča, a Zvezda je nakon 20 minuta imala 36 poena zaostatka.

Ako se poraz može podvesti pod "očekivano" onda ovako velika razlika sigurno nije bila poželjna a svemu je kumovalo loše izdanje košarkaša koji su tokom leta na Mali Kalemegdan dovedeni kao pojačanja.

Sofoklis Skorcijanitis nije uspeo da uradi ništa korisno, Gal Mekel je vrlo brzo ušao u problem sa ličnim greškama, a ništa bolju partiju nije prikazao ni Rajan Tompson i to je nešto o čemu će Dejan Radonjić morati da se pozabavi u danima koji slede.

U takvoj postavci stvari mladi igrači poput Boriše Simanića i Marka Gudurića dobili su priliku da provedu nešto više vremena na parketu i slobodno se može reći da su pomenuta dvojica učinila mnogo više od Sofa, Mekela i Tompsona zajedno.

Najefikasniji pojedinac u redovima Real Madrida bio je Džejsi Kerol sa 19 poena, Gustavo Ajon dodao je 16, dok je Serhio Rodrigez dominirao po pitanju asistencija. "El Ćaćo" je večeras podelio 11 asistencija.

U timu Dejana Radonjića dvocifren učinak su ostvarili Maik Cirbes (15 pts, 6 sk), Marko Simonović (12 pts, 3 sk) i Boriša Simanić (10 sk), ali je većina statističkih podataka u ekipi Crvene zvezde Telekom bila poražavajuća.

Naredne nedelje Crvena zvezda Telekom gostuje Himkiju a posle dva odigrama meča ima skor 1-1.

40 Komentara

JEBI DV PASJE SINOVE
Friday, 23.10.2015
11:56

A i Buducnost je ispred zvezde sa minus 37, i to je bas gubila od Sijene...

10:29
10:28

Nije to rekord, Sijena je '11 gubila i 38 razlike, jedino sto je to bio plej-of. Zasto ne napisete da je u jednom trenutku (27. minut) bilo i +46 za Real?

02:41

Molim braću Grobare, u ime tima za koji navijamo, da ne komentarišu zlobno Zvezdine vesti. Niti je pristojno niti je sportski

dushanseelny
02:06

Jbg, po stoti put kazem da kao navijac Partizana u evropskim takmicenjima uvek iskreno navijam za nase ekipe, pogotovo za Zvezdu u Evroligi, nekako mi je domacinska i ovo mi je prilicno tesko palo.. Na nekih 11:2 je bilo jasno da ce biti horor od utakmice, Ljulj se igrao, ostali dali gas zbog poraza od Himkija a Zvezda stoji i ne mice se.. Jbg bratici, voleo bih da nije tako ali top 16 ove sezone cete jako tesko ugrabiti..

disqus_M4nkFgKH5L
02:02

Uz svo razumevanje problema sa kojima se tim suocavao pred ovu utakmicu ovo je sramota, da se odigra tako mlako, bezidejno i kukavicki nema opravdanja... Sofo i Tompson moraju mnogo bolje sto pre jer uz svo strpljenje trebaju nesto i da pokazu da bi imali razloga da ih cekamo, Mekel i Nastic slicna situacija sa tom razlikom da su oni i imali po koju dobru utakmicu... Odlicne ocene samo za Simanica koji posle ovoga mora da dobije minute u ABA ligi i za Gudurica za kojeg vazi isto i koji su jedini pokazali hrabrost i zelju na vecerasnjoj utakmici i prolazna ocena za Cirbesa i to sam zato sto su ostali bili jos gori...

01:26

Kako je utakmica počela,Zvezda je još i dobro prošla.Tim od prošle godine je bio bolji.

Branislav
01:10

Kako se ovo moglo zavrsiti, jos je i dobro. Mislim da mi nemamo sta da trazimo u ovoj grupi jer nije potrebno samo dobiti jos jednom Strazbur i oba puta npr. Bajern (sto opet mislim da je jako tesko), nego treba otkinuti koji bod Himkiju, Feneru i Realu sto je u domenu naucne fantastike. No, ne treba se predavati, igramo do kraja pa cemo da vidimo gde smo. Vidim, veceras Bajern dobio...po meni iznenadjenje, a to znaci jos tezi posao za nas.

Toti 10
00:36

Sad tek dolazi do izrazaja koliko jebila bitna pobeda protiv Strazbura, jako teska grupa, tesko da cemo nesto uraditi u sledecem kolu.

caperg
00:26

Ako cemo realno da pricamo i nismo se obrukali kako smo mogli. O strancima ne zelim da pricam... Mozda jedina dobra stvar jeste da je Borisa gurnut u vatru i da je odradio, po mom misljenju sasvim solidan posao. Decko od 17 godina, buducnost srpske kosarke...nNadam se da ce strancima biti postavljen neki ultimatum.. Pa ako nista drugo daj da vracamo Aranitovica sa pozajmice i Aleksu Radanova da ubacimo u prvi tim. Bolje deca da trose minute nego sranci koji su najplaceniji u klubu, a ne pruzaju nista.

Zvezda 91
00:24

Bruka i sramota. Za ovo neko mora da podnese ostavku... Nisam gledao ni pet minuta mec vec sam morao da prebacim. Da nas sije neki R. Madrid pa to je stvarno bruka. Da sam sastavio ekipu sa ulice jaci bi otpor pruzili!

14:09

Neki Real Madrid?!

Marco Popovich
00:15

Lazic strpao Fernandeza u dzep,Sofo i Ameri dominirali... Ko je inace doveo ove majstore igre?

Dm23
00:09

Simanicu svaka cast,za ovog decka mora biti mesta u ekipi. Sto se pojacanja tice,vreme je da se napravi rez i priznaju neke greske dok se stvari jos uvek mogu popraviti,zahvaliti se Sofou prvenstveno i dovesti jos jednog centra ili Ercega koji moze pokrivati i tu poziciju po potrebi,Tomson ima potencijala ali ga ne ide zasad,setimo se Djenke,treba ga sacekati jos neko vreme pa ako nema promena,Wiliams od decembra,uz novajlije Milera i kada se oparavi bar jos Dangubic bice to sasvim dobra ekipa.

00:02

Radonjic ekspert, on ce nesto da sredi? Koje su to bre sarene laze, da je Vujosevic vas trener, vi biste bili 50 posto jaci, ovaj je samo asistent:-D

16:16

Sto vi oteraste kvazi trenera kad je toliko dobar ;-) A daaa, dobar je samo kad nema konkurenciju u Srbiji, u ostalim timovima se pokazao :-D

16:24

Zna se zasto je on oteran, trula ti je fora jako...

stevanstevan
Thursday, 22.10.2015
23:58

Strašno, nema ko koš da da.

Zoran Dragic
23:56

Naredne nedelje CZ NE docekuje Khimky nego gostuje Khimkyu. (Dva gostovanja zaredom, napravite ispravku ;))

Vanja Grubač
23:56

Sreća pa su drugo poluvreme popustili inače ...bilo bi strašno.Tako vi to u Evropi,onomad Kairat ...

16:17

Gubili ste vi i po 40 od Cska, tako da pssst. Kairat? Kako ste prošli na Marakani i pogledajte tabelu šako jada :-)

MilošPB
17:56

Postigli su tada 18 poena na poluvremenu!? Da nisu braća stali bilo bi daleko veća katastrofa od -42. Nije opravdanje ali tada ovaj poraz od prvaka Evrope nije toliko bolan. I ovo njihovo potenciranje razlike na poluvremenu je kranje jadno. Šta je sledeće, ko je dobio najbrže 5 ličnih, ko je imao najviše skokova u jednom napadu... Krajnje nebitna statistika. Bitna je na kraju utakmice, turnira, sezone... Ali to im je najveća radost u košarci ove sezone, pa ih donekle razumem.

23:54

Ko još veruje da Real može od ovog FMP-a da izgubi četvrtinu sa 14 razlike, a da se ne sažali na njih :D

16:18

Sažalicemo se mi na vas u prvom derbiju, ništa ne brini :-)

20:01

Nisu ti objavili...

MilošPB
17:58

Protiv Tajfuna nismo hteli rekord, to smo čuvali za njih.

Milos023
23:52

ma koja pojacanja,ti igraci nemaju ni p od pojacanja,strahota....

Fmp-u niko ne moze da zabrani kako ce da se zove
23:51

Zahladnelo u Madridu, ova klima se totalno izmenila ...

16:19

Kolko je bilo hladno u Moskvi par godina u nazad, mislim da je jedno 15 stepeni bilo hladnije ahhahaha

23:49

Milostivi Real i žalostive sudije sprečili još negativnih rekorda crvene zvezde telekom! U svakom slučaju od srca čestitam crvenoj zvezdi telekom večerašnji rekord :D

Nikola_pg
13:50

Steta pa CSKA nije bio tako milostiv prema vama.

16:19

Mi 27, vi par puta i po 40 od CSKA pssst katanaac

Al-Ahli najtrofejniji na svetu
23:48

El Caco Rodrigez odigrao doktorski...odlicna igra i Dzejsija Kerola...bravo momci Hala Madrid...problem je sto smo lose zavrsili mec i dozvolili ovom timu da dosta smanji razliku ali su svakako razbijeni...samo nastavite tako Hala Madrid

23:45
MilošPB
18:00

Kraj 42, ali ne od prvaka Evrope. 18 poena na poluvremenu, 46 na kraju.

18:12

Nema veze, i dalje je to prejak klub, a na toj utakmici povredio nam se Vesterman vec u prvoj cetvrtini. Pobedili smo mi i njih u gostima kad su bili aktuelni prvaci Evrope, pobedili Makabi u sezoni u kojoj su postali prvaci, pobedili CSKA i pre dve sezone - nego, kraj 41, kraj 36, kraj 31, kraj 28, kraj 28, je l' ti poznato o cemu pricam? :-D