Zvezdin košmar - Deca igrala, pojačanja statirala!

• 22. oktobar 2015.

• 23:44

Aktuelni šampion Srbije i regionalne košarkaške lige doživeo je jedan od najtežih i najbolnijih poraza u Evroligi na gostovanju Real Madridu, a više od neuspeha i oborenog negativnog rekorda brinu loše partije letošnjih pojačanja.

Košmarno veče preživeli su košarkaši Crvene zvezde Telekom na gostovanju aktuelnom šampionu Evrope koji ih je u okviru drugog kola grupe "A" savladao rezultatom 98:71 (22:6, 34:14, 26:21, 16:30).

Konačan rezultat duela Real Madrida i Crvene zvezde Telekom samo donekle oslikava stanje stvari na terenu i probleme sa kojima su se izabranici Dejana Radonjića večeras susreli u "Barklikard Centru".

Već na startu prve deonice moglo se nagovestiti u kom će se smeru kretati utakmica, pošto je prve poene u Madridu za Zvezdu postigao Rajan Tompson tek nakon četiri minuta igre.

U tom periodu crveno-beli su solidnom odbranom uspevali da spreče igrače Real Madrida da naprave veliku razliku ali je vrlo brzo usledio brodolom koji je kulminirao na početku treće četvrtine.

Madriđani su pitanje pobednika rešili već posle prvih 20 minuta, nisu popustili ni na startu treće četvrtine kada su stigli i do +41, ali je onda Zvezda došla do daha i koliko-toliko ublažila poraz.

Crvena zvezda Telekom uspela je da postavi i jedan negativan rekord posle 20 minuta igre. U pitanju je najveća razlika kojom je jedna ekipa izgubila prvi deo meča, a Zvezda je nakon 20 minuta imala 36 poena zaostatka.

Ako se poraz može podvesti pod "očekivano" onda ovako velika razlika sigurno nije bila poželjna a svemu je kumovalo loše izdanje košarkaša koji su tokom leta na Mali Kalemegdan dovedeni kao pojačanja.

Sofoklis Skorcijanitis nije uspeo da uradi ništa korisno, Gal Mekel je vrlo brzo ušao u problem sa ličnim greškama, a ništa bolju partiju nije prikazao ni Rajan Tompson i to je nešto o čemu će Dejan Radonjić morati da se pozabavi u danima koji slede.

U takvoj postavci stvari mladi igrači poput Boriše Simanića i Marka Gudurića dobili su priliku da provedu nešto više vremena na parketu i slobodno se može reći da su pomenuta dvojica učinila mnogo više od Sofa, Mekela i Tompsona zajedno.

Najefikasniji pojedinac u redovima Real Madrida bio je Džejsi Kerol sa 19 poena, Gustavo Ajon dodao je 16, dok je Serhio Rodrigez dominirao po pitanju asistencija. "El Ćaćo" je večeras podelio 11 asistencija.

U timu Dejana Radonjića dvocifren učinak su ostvarili Maik Cirbes (15 pts, 6 sk), Marko Simonović (12 pts, 3 sk) i Boriša Simanić (10 sk), ali je većina statističkih podataka u ekipi Crvene zvezde Telekom bila poražavajuća.

Naredne nedelje Crvena zvezda Telekom gostuje Himkiju a posle dva odigrama meča ima skor 1-1.