Zvezda zaleđena na minus 15 u 'Blaugrani'

• Autor: Boban Filipović

• 23. januar 2015.

• 22:24

Košarkaši Crvene zvezde Telekom pretrpeli su četvrti poraz iz isto toliko mečeva u tom 16 fazi Evrolige pošto su večeras izgubili od Barselone u gostima rezultatom 92:77 (27:21, 22:17, 21:21, 22:18).

Crveno-beli su hrabro ušli u duel sa španskim šampionom, početak utakmice protekao je u egal igri, ali kako je vreme odmicalo Barsa uspeva da napravi prevagu zahvaljujući dobrom šutu te odlazi na prvu pauzu sa preimućstvom od šest poena.

Zvezda je dozvolila sebi veliki broj primljenih poena u prvih deset minuta, u drugom kvartalu Radonjićevi puleni stežu u odbrani, domaćin je 'razoružan', epilog toga je izjednačenje u 16. minutu meča koje donosi Kalinić (31:31).

To je trglo Barselonu, šuterska klinika je ponovo proradila, predvodio ju je Mario Hezonja, Kalinić je vratio trojku, ali su onda usledile dve na drugoj strani, po jedna u režiji Uertasa i Doelmana. Vratilo se samopouzdanje momcima Ćavija Paskvala i na odmor uspevaju da odu sa dvocifrenom prednošću.

Treća četvrtina portekla je u ritmu koš za koš, ništa se nije bitno promenilo, Zvezda nije uspala da priđe bliže od minus 8.

Poslednja deonica bila je lišena rezultatske neizvesnosti, Barselona je uspela da uveća svoje vođstvo kojie je iznosilo i 20 razlike, Cirbes i Tejić su u samom finišu ublažili tu prednost. Završilo se rezultatom 92:77, što je najubedljiviji poraz jedinog srpskog predstavnika u Evroligi ove sezone.

Jedan od najvećih problema Beograđana bilo je građenje pod svojim košem, Ante Tomić je sakupio 6 ofanzivnih skokova, 10 ukupno, hrvatski centar imao je dabl-dabl učinak, ubacio je i 12 poena.

Najefikasniji kod pobednika bio je Aleks Abrines sa 15 postignutih poena, dvocifreni su bili još Hezonja (12 pts), Uertas (11 pts), Doelman (11 pts) i Dešon Tomas (10 pts).

U poraženom taboru, Jaka Blažič 13 poena, Bobi Marjanović jedan manje, Vilijams je imao 11. Dobra rola Stefana Jovića, plej reprezentacije Srbije je meč završio sa 10 poena, 5 skokova, 3 asistencije i 3 krađe, Nikola Kalinić (9 pts) je ponovo pokazao najviše žara u borbi.

Zanimljivo, lider ABA lige je imao 100% učinak sa penala (11/11), ali šut van linjije 6.75 je bio veoma tanak, samo čitiri pogođene trojke iz 14 pokušaja (Barsa šutirala 9/18 za tri).

Zvezda ima četiri poraza nakon prva četiri kola Top 16 faze Evrolige, Barsa ima polovičan skor 2/2.