sreda 09.05.2018.
19:58

Crvena zvezda je uspela da savlada danas ekipu Borca iz Čačka u "Pioniru" na debiju Milenka Topića.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/MO

Pobeda Crvene zvezde MTS za nešto mirniji nastavak sezone, savladan je Borac rezultatom 84:74.

Borac je odlično počeo meč i nagovestio je da i danas Crvena zvezda neće tako lako izaći na kraj sa njima. Podsetimo, u prvom meču ova dva tima bilo je 70:63 za Borac u hali kraj Morave.

Danas je Crvena zvezda "postila" u prva dva minuta, nakon tri minuta bilo je 2:10 u korist Borca, ali onda Čačani ulaze u slabiji deo meča. Čitava četiri minuta nisu postigli koš, Zvezda je preokrenula rezultat i držala Borac na distanci.

Dejan Davidovac je bio neko ko se istakao tokom prvog poluvremena, postigao je čak 14 poena za Crvenu zvezdu, pravio je mnogo problema Borcu. Upravo je on trojkom i dvojkom doveo Zvezdu do +8 (33:27), ali su Čačani uspeli da se vrate do kraja druge deonice u igru zahvaljujući Čarapiću i Todoroviću.

Neizvesna je bila i treća deonica, Borac je pretio, Zvezda nikako nije uspevala da se odlepi, sve do sredine poslednje deonice.

Tada je na 8 minuta do kraja Kutlešić pogodio bacanja za 61:60, a onda je krenula sjajna serija crveno-belih iz Beograda. Omić i Dobrić su bili sjajni, na 3 minuta do kraja Feldin pogađa za 73:60, Borac je imao ogroman problem u napadu.

Zvezdi je bila potrebna pobeda sa više od 7 poena prednosti zbog međusobnog skora sa Borcem i zbog pozicije u plej-ofu, to im je i pošlo za rukom samo zahvaljujući sjajnoj odbrani u poslednjoj četvrtini. Ušlo se i u penal završnicu, prišao je Borac na -8 u dva navrata, ali nije uspeo da prebaci -7.

Ognjen Dobrić najbolji u redovima Crvene zvezde sa 17 poena, Davidovac je dodao 16, Ročesti 14. Kod Borca Todorović najraspoloženiji sa 20 poena, Dimić je imao 11.