Zvezda uzvratila udarac, Omić presudio!

utorak 10.04.2018.
20:21

Posle prve dve utakmice finalne serije plej-ofa ABA lige, rezultat je 1:1 u pobedama. Sledi selidba u Podgoricu, gde će biti odigrana naredna dva meča.

BETAPHOTO/ABA liga/Crvena zvezda mts/MO

Pred punim tribinama dvorane ''Aleksandar Nikolić'', košarkaši Crvene zvezde večeras su savladali ekipu Budućnosti sa 69-59 i tako izjednačili u finalnoj seriji plej-ofa ABA lige na 1:1 u pobedama.

Ključni čovek večeras je bio Zvezdin centar Alen Omić koji je u presudnim trenucima meča iznudio veliki broj faulova i sa linije slobodnih bacanja do kraja lagano uvećavao prednost crveno-belih.

Za razliku od prve utakmice, ovoga puta Zvezda bolje započinje, trojkom Branka Lazića povela je sa 6:2, a iako je Budućnost nešto kasnije okrenula na 10:8 u svoju korist, crveno-beli su u najvećem delu prvog poluvremena imali vođstvo.

Zvezdina prednost u tom periodu bio je bolji skok i nešto bolja igra u odbrani, ali Džejms Feldin nikako nije uspevao da uhvati šuterski ritam, pa je u prvih 20 minuta promašio sva četiri pokušaja (0/1 za dva i 0/3 za tri poena).

Ipak, domaći sredinom druge četvrtine stižu na ''plus 10'' - 29:19, to je bilo najubedljivije Zvezdino vođstvo, ali od tog trenutka kreće veliki preokret.

Budućnost je do kraja prvog poluvremena uspela potpuno da anulira Zvezdino vođstvo i trojkom Nikole Ivanovića u poslednjoj sekundi drugog kvartala izjednačila je na 31:31.

Ni tu se Podgoričani nisu zaustavili, pa su na krilima Ivanovića i Gordića u treću četvrtinu ušli serijom 8:0, za svoje najubedljivije vođstvo - 39:31.

Dakle, od 29:19, došlo se do 31:39 - Budućnost je krajem prvog i početkom drugog poluvremena napravila neverovatnu seriju - 20:2!

Naravno, trener Crvene zvezde Dušan Alimpijević je reagovao tajm-autom i prednost Podgoričana je počela polako da se topi. Konačno se probudio i Džejms Feldin, koji je najpre, pri vođstvu Budućnosti 48:43 osvojio loptu u odbrani i iz kontre upisao svoje prve poene večeras, a nedugo zatim je pogodio još par puta i Zvezda je uhvatila priključak.

Upravo Feldinovim poenima Zvezda je ponovo povela na startu poslednje četvrtine - 50:48 i u narednom periodu gledali smo ''rezultatsku klackalicu''.

Važan detalj dogodio se na četiri i po minuta pre kraja, kada je Kajl Lendri faulirao Alena Omića i za košarkaša Budućnosti utakmica je bila završena zbog pet prekršaja. Omić je tada pogodio jedno slobodno bacanje i Zvezda je povela sa 57:56.

Centar crveno-belih ponovo poentira nešto kasnije iz teške pozicije, uz faul Šehovića tom prilikom. Bio je precizan i sa penala i Zvezda je povela sa 60:57.

Uzvraća Gordić iz kornera za 60:59 na tri i po minuta do kraja, ali gosti i dalje nemaju rešenja za sve boljeg Omića koji je iznudio još jedan prekršaj. Pogodio je jedno slobodno bacanje, 61:59, a onda Gordić ne pogađa, uz nezgodan pad, a na drugoj strani Feldin je iznudio prekršaj Barovića.

Posle tajm-auta, Feldin pogađa oba slobodna bacanja i Zvezda stiče osetnijih 63:59 na ulasku u sam finiš meča.

A kada je Barović promašio zicer na ulasku u poslednja dva minuta, postalo je jasno da Podgoričani nemaju snage da uzvrate u finišu. Usledio je i Gordićev faul nad Omićem koji je siguran sa penala i Zvezda odlazi na 65:59.

Tu je već bio kraj za Podgoričane u ovom susretu, a Omić je nastavio da tera rivale na nove prekršaje i na tridesetak sekundi pre kraja postavio nedostižnih 67:59.

Poslednje sekunde obeležila je i nervoza na terenu, bilo je koškanja međžu igračima, ali se sve brzo smirilo i Zvezdino slavlje moglo je da počne.

Alen Omić sa 14 (9 skokova) i Ognjen Dobrić sa 10 poena bili su najefikasniji u Crvenoj zvezdi, a ekipu Budućnosti predvodio je Nemanja Gordeić sa 22 poena. Dolmen se zaustavio na 10, a Ivanović je meč završio sa devet postignutih poena.

Naredna utakmica igraće se 13. aprila, a četvrti meč je na programu dan kasnije.