Zvezda utišala "Jezero" - "večiti" derbi u finalu!

• 01. jun 2012.

• 20:06

Nakon uzbudljivog meča u kragujevačkoj hali "Jezero" Crvena zvezda Diva savladala je Radnički rezultatom 76:71 i obezbedila finale košarkaške Superlige u kojem će se sastati sa "večitim" rivalom.

Majstorica polufinala plej-ofa između Radničkog i Crvene zvezde Diva opravdala je epitet derbija pošto su Kragujevčani i Beograđani pokazali sjajnu igru i publici pružili uživanje u vrhunskoj košarci.

Sa obe strane viđeni su fenomenalni potezi a prvo poluvreme zasluženo je pripalo Kragujevčanima nakon sigurnije igre.

Taj period meča puleni Miroslava Nikolića rešili su u svoju korist (37:29) i na odmor otišli sa prednošću od osam poena.

Prva četvrtina igrala se koš za koš, dok je u drugom periodu igre Radnički obezbedio osetniju prednost sa kojom je otišao na veliki odmor.

Zvezda je nakon pauze u poluvremenu zaigrala mnogo ozbiljnije i već nakon dva minuta igre u trećoj četvrtini uspela da poravana rezultat (37:37) i da nakon toga pređe u vođstvo (37:41).

Do kraja trećeg perioda crveno-beli su ubacili čak 27 poena i uspeli da zadrže Radnički na 15 datih koševa.

U četvrtoj četvrtini viđeno je dosta grešaka sa obe strane što je bilo očekivano jer je ulog u ovom meču bio preveliki. Često su obe ekipe pravile faulove u napadu i nepreciznim pasovima gubile posed lopte.

Kod domaćih su podbacili obično sjajni Sajmon i Skot dok je Bakić sa 15 poena bio najbolji strelac Radničkog. Najraspoloženiji u Zvezdi bili su Tomas sa 17 poena koga su pratili Lazić i Popović sa ubačenih 14 pogodaka.

Tako je Zvezda zasluženo slavila u Kragujevcu rezultatom 71:76 (17:15, 20:14, 15:27, 19:20) i obezbedila večiti derbi u finalu košarkaške Superlige Srbije.