• Autor: Milovan Longinov

• 23. oktobar 2016.

• 22:47

Tesna, ali velika pobedda košaraša Crvene zvezde.

Crvena zvezda je na som parketu savladala ekipu Igokee rezultatom 68:66 (21:12, 19:17, 7:20, 21:17)

Crveno-beli su i dalje maksimalni, isto kao i PArtizan i Budućnost.

Tim Dejana Radonjiać se mučio, naročito u drugom poluvremenu, ali su na kraju u finišu došli do pobede u neverovatnoj penal završnici.

U timu Dejana Radonjića najefikasniji je bio Bjelica sa 15 poena, a pored njega dvocifreni je bio samo još Gudurić sa 10.

Crveno-beli su ubacili samo četiri trojke, uz zaista loš šut iz igre, što je na kraju i dovelo do neizvesne završnice.

S druge strane, daleko najbolji bio je Šibalić sa 27 poena, a pratio ga je Robinson sa 10.

Košarkaši Crvene zvezde su kontrolisali igru u prvom poluvremenu posle kog su imali prednost 40:29.

Posle prve četrvrtine delovalo je da će crveno-beli lako doći do nove pobede, domaći su imali prednost od 21:12, a u centru pažnje je bio Marko Simonović koji je dobio neverovatne ovacije po ulasku u igru.

Crveno-beli su silovito krenuli, posle nekoliko minuta imali su već dvocifrenu prednost. Dženkins je šutirao 3/3 iz igre, Mitrović je vodio Zvezdu za 19:6.

Igokea je zaigrala bolje u drugoj četvrtini, a najviše zahvaljujući Šibaliću koji je ubacio tri trojke za 34:28. U poslednjoj sekundi prvog poluvremena, Dženkins je ubacio maestralnu trojku sa polovine terea 40:29 i odlazak na odmor.

Jenkins Dzenkins

Ipak, u trećoj deonici, usledio je neverovatan pad u igri Zvezde. Tim Dejana Radonjića nije uspeo da postigne koš skoro sedam minuta!

Igokea je napravila seriju od 8:0, i tek je zakucavanjem Kuzmića Zvezda uspela da pogodi za 42:37. Ni to nije poremetilo goste, Igokeu je krenuo šut, Šibalić je ubacio novu trojku, a u finišu treće četvrtine Igokea je prvi put uspela da izjednači pa da povede.

Igokea je u poslednju četvrtinu ušla sa plus dva (47:49), nakon što su treću deonicu dobili sa 20:7!

Očekivano, neizvesnost je nastavljena i u poslednjoj deonici. Gudurić je pogodio trojku, ali je Albijanić pogodio dvojku, Igokea je vodila na sedam minuta pre kraja - 50:51.

Bjelica je pogodio novu trojku za novo vođstvo Zvezde, ali je ponovo nastavio Albijanić dobrom igrom pod košem - 53:53.

Simonović je opet doneo prednost Zvezdi, 57:55 na tri minuta pre kraja.

Ipak, u finišu je Zvezda zahvaljujući sjnim skokoima u napadu došla do trijumfa. Gudurić je pogodio uz kosk i faul, a ni čudenis Šibalić nije uspeo da sačuva Igokee- Bjelica je u poslednjem napadu bio polovičan sa linije bacanja, pa je Igokea imala napad za pobedu.

Nakon faula, Šibalić je smanjio na 65:64, usledio je novi brz faul, Gudurić je pogodio oba bacanja 67:64.

U penal završnici , bolje su se snašli domaći i slavili 68:66.