• 20:29

Košarkaši Crvene zvezde Telekom ne samo da ne ''smanjuju gas'' u finišu ligaškog dela sezone u Superligi, već pobeđuju sve ubedljivije.

Lider domaće Superlige i jedina neporažena ekipa u prvih 11 kola, večeras je ostvarila najubedljiviju pobedu od početka šampionata.

Crvena zvezda Telekom
je pred oko 500 gledalaca u ''Pioniru'' večeras dočekala niški Konstantin i ispratila Nišlije sa čak 36 poena razlike, 104-68!

Konstantin, koji je primera radi, u osmom kolu na istom mestu pružio odličan otpor Partizanu i izgubio samo sa devet poena razlike (89-80), protiv Zvezde nije imao nikakve šanse.

Jednostavno, ovosezonski šampion ABA lige i osvajač Kupa Radivoja Koraća je od samog starta zaigrao silovito i već posle prve četvrtine stekao 13 poena prednosti (33-20), rešetajući koš gostiju iz svih pozicija.

U drugih deset minuta igre Zvezda je pojačala i odbranu, pa je vođstvo ekipe Dejana Radonjića vrtoglavo raslo iz minuta u minut.

Na poluvremenu - 61:28 za Zvezdu, a razlika je već početkom treće deonice prešla i 40 poena u korist Beograđana.

Naravno, do kraja se samo postavljalo putanje kojom razlikom će Zvezda dobiti ovaj meč, a crveno-beli su se zaustavili na ''plus 36''.

Priliku da se oproba u seniorskoj konkurenciji večeras je u ekipi Crvene zvezde dobio i talentovani Aleksandar Aranitović, koji je na terenu proveo deset minuta i upisao jedan poen.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Boban Marjanović, koji je dominirao sa 19 poena i 16 skokova, a pratili su ga Cirbes sa 16 i Tejić sa 13 postignutih poena.

Nešto bolji od ostalih u ekipi Konstantina bio je Gudžić sa 13 postignutih poena.

Zvezda je tako ostala sa maksimalnim učinkom - 11 mečeva, 11 pobeda, a Konstantin sada ima skor od 3 pobede i osam poraza, na pretposlednjem mestu na tabeli.