Zvezda stala u ''Morači''!

• 08. decembar 2012.

• 20:46

Posle jedanaest uzastopnih pobeda, košarkaši Crvene zvezde doživeli su poraz u 12. kolu ABA lige protiv Budućnosti u Podgorici.

Košarkaši Crvene zvezde nisu uspeli da nastave impresivan niz pobeda. Ekipa Vlade Vukoičića je u subotu, u meču 12. kola ABA lige poražena od domaće Budućnosti rezultatom 72:63.

Ovo je bila, posle dužeg perioda, najslabija partija košarkaša Crvene zvezde, pa konačan rezultat i ne odslikava pravi razvoj događaja na parketu.

Podgoričani su tokom čitavog meča bili u vođstvu, a u trećoj četvrtini njihova prednost je iznosila čak 23 poena razlike, iako su dosta promašivali u šutu za tri poena.

Činilo se da Zvezdi preti pravi debakl, ali su gosti u poslednjih deset minuta uspeli da ublaže poraz.

Džerald Li je bio najbolji u ekipio Budućnosti sa 22 poena, a Popović je upisao 14. U Crvenoj zvezdi kapiten Rakočević je bio najefikasniji sa 18 poena, dok je Savović meč završio sa 12 poena.

Istovremeno, Zadar je na svom parketu ubedljivo savladao ekipu Solnoka sa 72:54. Zadrani su posle treće četvrtine vodili čak sa 62:35, ali su gosti u finišu donekle ublažili novi poraz.

Podsetimo, dva sata ranije, pobede u 12. kolu ostvarili su i kragujevački Radnički i vodeća Igokea.

Posle 12. kola, Igokea vodi sa 10 pobeda i dva poraza, Zvezda, Radnički i Budućnost sada imaju učinak od po 7 pobeda i 5 poraza. Zadranima je ovo četvrta pobeda, a Solnok je prikovan za dno tabele sa samo dve pobede i 10 poraza.