Zvezda se probudila u finišu i slavila u Atini!

• Autor: Boban Filipović

• 29. januar 2014.

• 19:49

Košarkaši Crvene zvezde Telekom ostvarili treću pobedu u četvrtom kolu druge faze Evrokupa, jer su u grčkoj prestonici bili bolji od Panioniosa 78:66 (19:21, 21:19, 14:12, 24:14)

Crveno-beli nisu blistali tokom većeg dela meča pred sablasno praznim tribinama 'Heleniko Olimpik Arene' u Atini , a do treće pobede u Last 32 fazi Evrokupa stigli su zahvaljujući angažovanoj igri u krajem treće i u poslednjoj četvrtini.

Zvezda je solidno počela meč, imala prednost tokom prvog dela igre, ali dozoljava grkom timu seriju od 8:0 u finišu iste, ostavljaju protivniku dosta otvorenih šuteva koje domaćini kostiste , te na prvu pauzu odlaze sa prednošću od dv apoena.

Obe ekipe igraju prilično nepovezano, Zvezda se u drugoj deonici za nijansu bolje snašla i na poluvreme se odlazi nerešenim rezultatom 40:40.

Igra sprskog vicešampiona se raspada u trećoj četvrtini, Panionios u jednom trenutku ima plus osam, ali u finišu se Radonjićev tim budi, pravi seriju 10:0 i ulazi u poslednju deonicu sa košem prednosti. Iz tog perioda beležimo spektakularnu blokadu Radenovića.

Pomenuta serija dala je psihološku stabilnost Zvezdinim igračima, koji poslednju četvrtinu igraju na visokom nivou, prave dvocifrenu razliku i bez problema privode meč kraju za konačnih 78:66.

Najefikasniji u pobedničkom timu iskusni centar Raško Katić sa 19 poena, Nelson je ubacio 14, Simonović 13.