Zvezda se pridružila Partizanu i Cedeviti

• 28. oktobar 2013.

• 22:12

Košarkaši Crvene zvezde lako su savladali ekipu mađarskog Solnoka u poslednjoj utakmici petog kola ABA lige i tako se pridružili vodećima na čelu tabele.

Posle poraza od Makabija u Evroligi, ekipi Crvene zvezde je meč sa Solnokom došao u pravi čas, kako bi se vratili u pobednički ritam.

Crveno-beli su to učinili na najbolji način, ostvarivši ubedljiv trijumf, rezultatom 90:64.

Predvođena raspoloženim Lukom Mitrovićem i Raškom Katićem, Zvezda je već u prvoj četvrtini potvrdila da je znatno kvalitetniji tim. Posle prvih deset minuta igre Radonjiićeva ekipa vodila je sa 25:11 i do kraja se samo postavljalo pitanje kojom razlikom će Zvezda dobiti ovaj meč.

Na poluvremenu je bilo 50:35 za Zvezdu, a domaći su u trećoj četvrtini još više dodali gas, pa je prednost crveno-belih dostigla i tridesetak poena razlike, što je ostalo i do kraja utakmice.

Svi igrači Crvene zvezde su se upisali u strelce, a na kraju najefikasniji su bili Jaka Blažič sa 14 i Luka Mitrović sa 11 poena. Kod gostiju, nešto bolji od ostalih bio je Voren sa 18 poena.

Večerašnji trijumf odlična je uvertira i za Zvezdin naredni meč u Evroligi, protiv Panatinaikosa, u petak od 20:30h.

Krka – Igokea 69:66

Tabela: Crvena zvezda, Partizan i Cedevita 4-1, Cibona, Budućnost, Radnički, Krka 3-2...