Zvezda preokrenula u poslednjoj četvrtini, ali nije imala snage za trijumf protiv Baskonije!

četvrtak 23.11.2017.
22:44

Košarkaši Crvene zvezde mts doživeli su i sedmi poraz u Evroligi ove sezone.

EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Izabranici Dušana Alimpijevića nisu uspeli da se domognu trećeg trijumfa u elitnom takmičenju, kako su na parketu beogradske "Kombank Arene" poraženi sa 81-85 od Baskonije.

Otvorila je Zvezda utakmicu sa dve vezane dvojke, pogađali su Bjelica i Lesor. Gosti ipak dolaze do preokreta, pet poena vezuju Tima i Porije.

Povela je potom Zvezda ponovo, imali su "crveno-beli" 9-7 sredinom deonice, ali je onda Baskonija došla do prednosti, preko Grejndžera i raspoloženog Time, koju nije ispuštala do kraja deonice.

Poenima Fojtmana u poslednjim sekundama prvog kvartala, gosti iz Baskije su na odmor otišli sa pet poena viška.

Prišla je Zvezda na dva poena minus u uvodnim minutima drugog kvartala, ali su gosti uspeli da odbiju nalet Alimpijevićevih pulena, stvari je u svoje ruke počeo da preuzima Toko Šengelija, koji prosto nije mogao da promaši u drugoj deonici.

Ipak, Zvezda nije dala rivalu da se odlepi, prišli su ponovo na dva poena rivalu, ali izabranici Pedra Martineza nakon toga prave seriju od 12-0, kojom stiču veliku prednost pred poluvreme.

Na odmor se otišlo sa 11 poena prednosti u korist gostiju iz Vitorije.

Alimpijevic

U nastavku, trojkama Dobrića i Jankovića šampion Srbije i Jadrana dolazi na minus od četiri poena, ali gosti još jednom uspevaju da odole napadima domaćeg sastava, pa trojkom Buboe dolaze do nove dvocifrene prednosti pred kraj treće deonice.

Ipak, u poslednjem minutu treće deonice probudio se Matijas Lesor, ubacio je dvojku uz faul Porijea, pogodio je i dodatno bacanje, te je Baskonija otišla sa sedam poena viška u poslednju deonicu.

Odlični Dejan Davidovac pogodio je svoju prvu trojku u Evroligi nakon minut i po igre u odlučujućem kvartalu, a onda je svoj šou u "Areni" imao Matijas Lesor.

Ponovo je pogodio Francuz uz faul, a onda je konvertovao i dodatno bacanje, Zvezda je prišla na minus od tri poena na 6:19 do kraja.

Porije maši u narednom napadu, a onda Lesor ponovo postiže koš uz faul i ponovo pogađa dodatno slobodno bacanje, Zvezda je izjednačila.

Nakon toga, dolaze Alimpijevićevi puleni i do preokreta, raspoloženi Davidovac je pogodio dva penala (75-73).

Srljale su obe ekipe u naredna dva napada, da bi Džening vratio prednost gostima trojkom na 3:16 do kraja.

Poenima Fojtmana gosti odlaze na plus od tri poena, ali Dobrić potom pogađa trojku i ponovo poravnava rezltat na dva i po minuta do kraja. Ipak, u narednom napadu Tima je imao odgovor, Letonac pogađa trojku za prednost gostiju 81-78 na 2:16 do kraja.

Lesor je potom bio polovičan sa linije penala, da bi potom Zvezda dozvolila lake poene Fojtmanu, a onda je Bjelica vratio "crveno-bele" na minus dva, na 43 sekunde do kraja.

Šengelija je potom pogodio za dva na 20 sekudni do kraja, a onda je Ročesti neshvatljivo sporo postavljao napad Zvezde, lopta je došla do Feldina, on je promašio i tu je bio kraj. Gosti su slavili sa četiri poena viška.

Tejlor Rocesti

Istakao se u pobedničkom sastavu Johanes Fojtman sa 17 poena (8sk), pratio ga je Tornike Šengelija sa 16, bez promašaja iz igre, 15 je dodao Janis Tima, 13 Met Džening, dok je sa 10 poena dvocifren bio i Rodrig Buboa.

U domaćem sastavu 19 poena Matijasa Lesora, pratio ga je Dobrić sa 17, dok je dvocifren bio i Džejms Feldin sa 10 poena. Bjelica je dodao 9, Stefan Janković osam poena. Raduje dobra partije Dejana Davidovca, koji je na poziciji organizatora igre odmenio Radičevića u drugom poluvremenu, bivši košarkaš FMP-a je upisao sedam poena uz po dve asistencije i skoka i jednu ukradenu lopta za nešto manje od 10 minuta na parketu.

Treba napomenuti da je ovu utakmicu propustio Pero Antić zbog porodičnih obaveza.