• 23. decembar 2013.

• 22:09

Ubedljivom pobedom nad Cibonom u 'Pioniru', košarkaši Crvene zvezde se ponovo izdvojili na prvom mestu ABA lige, posle 13 odigranih kola.

S obzirom na velike finansijske probleme Zagrepčana ove sezone i osipanje njihovog igračkog kadra, očekivao se rutinski trijumf Crvene zvezde, a ekipa Dejana Radonjića je praktično samo nastavila tamo gde je stala protiv Lijetuvos Ritasa u Evroligi pre nekoliko dana.

Gostima nisu dali nikakvu nadu da mogu da izbegnu poraz, a na kraju se Zvezda zaustavila na ''plus 25'' - 88:63, čime je popravila i veoma loš utisak srpskih klubova u ovom kolu.

Crveno-beli su od prvog minuta imali kontrolu dešavanja na parketu, stekli solidnu prednost koju su do kraja samo uvećavali, pa se postavljalo pitanje kojom će razlikom Zvezda dobiti ovaj meč.

Domaći su bili bolji u svim elementima igre, a najviše je do izražaja došla razlika u šutu za tri poena. Zvezda je pogodila čak 11 trojki (50% šuta), a Cibona samo dve iz 14 pokušaja.

Ponovo je trener Dejan Radonjić iskoristio priliku da ukaže šansu svim igračima, pa je kao i u Viljnusu, mladi Marko Tejić došao do izražaja, postigavši deset poena za 17 minuta u igri.

Najefikasniji su ipak bili Nelson i Dženkins sa po 14 poena, dok je Blejk Šilb upisao 11.

Kod gostiju, Dario Šarić i Stroberi su se izdvojili sa po 15 poena.