Zvezda prejaka za FMP!

• 13. maj 2014.

• 19:41

U premijernoj utakmici devetog kola Superlige, Crvena zvezda Telekom deklasirala domaći FMP u Železniku i tako zadržala stopostotni učinak na čelu tabele.

Ekipa Crvene zvezde Telekom je i dalje jedina neporažena ekipa u Superligi. Radonjićev tim večeras nije imao gotovo nikakvih problema da dođe do pobede, pošto je svih 40 minuta bio dominantan nad domaćim FMP-om.

Sve je praktično bilo rešeno u prvom poluvremenu, pa se u nastavku samo postavljalo pitanje kojom će razlikom Zvezda dobiti ovaj meč.

Na kraju, ''plus 22'' - 87:65 za lidera na tabeli, iako je tokom meča razlika u korist gostiju bila i još veća.

Zvezda je već u prvoj četvrtini stekla 15 poena razlike, trojkama je ''razbila'' ritam igre FMP-a, a postigla ih je čak šest u prvih deset minuta igre.

Na poluvremenu je bilo 53:29 za Crvenu zvezdu Telekom, u nastavku je razlika dostigla i tridesetak poena u korist Radonjićevog tima, a domaći tim je u finišu uspeo da poraz učini donekle podnošljivijim.

Zvezdu su do večerašnje pobede predvodili Simonović sa 18 i Raško Katić sa 16 poena, dok je na drugoj strani najefikasniji bio kaplanović sa 15 poena, dok su po 12 upisali Čović i Đukanović.

Zvezdi je, dakle, ovo deveta pobeda iz isto toliko odigranih mečeva, dok je FMP pretrpeo već sedmi poraz.