Zvezda povela, Davidovac i Beron slomili Partizan!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 15. jun 2019.

• 21:21

Crvena zvezda mts slavila protiv Partizana u trećoj utakmici. Stigli do meč-lopte!

Nakon tri utakmice finala plej-ofa Crvena zvezda vodi protiv Partizana sa 2:1 u pobedama pošto je večeras slavila rezultatom 96:90.

Jako dobar meč kada gledamo obe ekipe u napadačkim opcijama, gledali smo raznovrsnije akcije u odnosu na dosadašnja dva meča, pa i ne čudi rezultat na poluvremenu sa velikim brojem poena - 48:45.

Zvezda je krenula bolje u meč, povela je sa 10:4, ali je Vanja Marinković odmah svima stavio do znanja da bi ova utakmica mogla da bude njegova.

Vezao je sedam poena na startu, sustigao sam Crvenu zvezdu, ali nije vredelo, Partizan nije mogao do prednosti na kraju prve deonice.

Uspeli su crveno-beli da sa četiri poena viška odu na prvi mali odmor, a u nastavku Jaramaz je bio taj koji je uspevao da zadrži Partizan u igri i pored trojki Crvene zvezde mts koje su sevale jedna za drugom. Bili Beron se probudio, ali na kraju je to učinio i Marinković, pa je sa -7 Partizan došao do -3 na poluvremenu. Upalio je motore i Renfro, Partizan je imao dosta raspoloženih igrača da sustigne ekipu sa Malog Kalemegdana.

Veličković je doneo izjednačenje Partizanu, ali se Crvena zvezda ponovo odvojila, posebno nakon promašaja Zagorca u kontri, na drugoj strani je usledila trojka Čovića za +6.

To je bila prednost koju je Zvezda držala nekoliko minuta, ofanzivni skok je bio od izuzetnog značaja za ekipu Milana Tomića, ali je zahvaljujući novom naletu Jaramaza Partizan sa -4 dočekao poslednju deonicu.

Imao je Partizan svoje šanse da stigne do još manjeg minuta, ali su Gagić i Marinković promašivali slobodna bacanja, dok je na drugoj strani nakon nesportske lične greške Gagića Crvena zvezda stigla do +8.

Bila je i dvocifrena prednost kada je Odžo pogodio dva slobodna bacanja, ali je na drugoj strani Markus Pejdž pogodio trojku.

Zvezda je imala ogromnih problema u napadu čitava tri minuta, Partizan je preko Nikole Jankovića sa slobodnih bacanja stigao do -3 na samo tri minuta do kraja utakmice. Usledila je trojka Davidovca, pa 2+1 Renfroa uz peti faul Odža, ali je Zvezdin heroj Davidovac opet pogodio trojku.

Kada je Partizan stigao na -2 pred ulazak u poslednji minut, desio se jedan od ključnih detalja utakmice. Nikola Janković je u poslednjoj sekundi napada Crvene zvezde napravio faul nad Bilijem Beronom i to pri šutu za tri poena.

Sve je bilo rešeno kada je Kej-Si Rivers pogodio trojku iz ugla za 92:85 na samo pola minuta do kraja utakmice.

Bili Beron najbolji u redovima Crvene zvezde sa 25 poena, Davidovac je dodao 17, dok su Odžo i Faje dodali po 11. Kod Partizana Vanja Marinković 21, ali samo 4 u drugom poluvremenu. Renfro je dodao 18, Jaramaz 15 poena.