nedelja 01.12.2019.
18:48

Cedevita Olimpija zasluženo stigla do pobede.

Cedevita Olimpija/Jurij Kodrun

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u 9. kolu ABA lige od Olimpije Cedevite u Ljubljani rezultatom 75:64 (14:16, 21:16, 18:16, 22:16).

Gost je dosta bolje ušao u meč i poveo serijom 6:0, da bi sredinom prve četvrtine prednost dostigla i osam koševa razlike.

Nakon toga usledio je pad forme, Slovenci su polako topili prednost i već na početku druge deonice preuzeli vođstvo.

Sjajnom igrom Rajana Boutrajta, domaćin je u jednom trenutku imao i "plus 12", ali je Zvezda predvođena Lorencom Braunom zaostatak smanjila na sasvim prihvatljiva tri poena na kraju poluvremena.

Pokušali su "crno-beli" da se u potpunosti vrate u meč nešto agresivnijom igrom, ali su izabranici Slavena Rimca ponovo stigli do dvocifrene prednosti serijom 7:0.

Nije domaćin ispuštao prednost koja je varirala sve do kraja meča, Beograđani na kraju nisu imali snage da stignu do preokreta, pa je domaćin zasluženo odbranio prednost do kraja meča i pobedio.

U redovima Cedevite Olimpije briljirao je Rajan Boutrajt sa 17 poena, šest skokova i dve asistencija, kao i nekadašnji košarkaš Zvezde Marko Simonović sa 13 poena i sedam skokova.

Zvezdi nije pomogao ni veoma raspoloženi Lorenco Braun sa 17 poena i po pet skokova i asistencija, pored njega jedini dvocifreni bio je Beron sa 10 poena.