Zvezda ''pokazala zube'' i u Zagrebu, posustala u finišu

• 08. februar 2012.

• 22:27

Crveno-beli pružili snažan otpor Cedeviti u Zagrebu, ali na kraju ipak poraženi rezultatom 96:91. Trener Pešić isključen u finišu meča.

Košarkaši Crvene zvezde Beograd su i večeras u Zagrebu  protiv favorizovane Cedevite pokazali da su u usponu forme, bez obzira na poraz rezultatom 96:91.

Posle trijumfa u Kragujevcu, crveno-beli su i večeras prikazali sasvim solidnu partiju i, ako ništa drugo, još jednom najavili da će u domaćim takmičenjima biti veoma ozbiljan rival Partizanu i Radničkom u borbi za trofeje.

Rezultatska ''klackalica'' viđena je tokom čitavog meča, Zvezda je na poluvreme otišla sa prednošću od tri poena razlike (42:45), da bi u nastavku domaći tim uspeo da preokrene rezultat, ali ne i da stekne veću prednost od četiri poena razlike.

U samom finišu Zvezda poravnava rezultat, a trojkom Tomasa na minut i po pre kraja crveno-beli vode 87:86.

U poslednji minut se ušlo nerešenim rezultatom 89:89. Međutim, posle dosuđenih koraka Omaru Tomasu, trener crveno-belih Svetislav Pešić je isključen zbog protesta, pa Cedevita sa linije penala stiže do vođstva od 93:89.

Šesnaest sekundi pre kraja, Tomas je iznudio tri slobodna bacanja, od kojih je pogodio dva za 93:91. Na kraju, 96:91 za domaći tim, Zvezda nije imala snage za preokret.

Omar Tomas je bio najbolji u redovima Crvene zvezde sa 23 poena i 10 skokova, a zapaženu partiju pružili su i Milutinović sa 15 i Lešić sa 13 postignutih poena. U pobedničkoj ekipi Vukušić je upisao 20 poena.

Cedeviti je ovo petnaesti trijumf uz četiri poraza, dok Zvezda sada ima učinak od 7 pobeda i 12 poraza.