Zvezda po planu - novi trijumf u ''Pioniru''

• 28. mart 2012.

• 21:54

U poslednjoj utakmici drugog kola Superlige Srbije, Crvena zvezda je u ''Pioniru'' ubedljivo savladala Vojvodinu i tako stigla do drugog trijumfa u domaćem šampionatu.

Novosađani su odolevali samo u prvoj četvrtini, ali je ostatak meča protekao u znaku domaćeg tima.

Na kraju, zaslužena pobeda ekipe Svetislva Pešića rezultatom 91:77, za ostanak u vrhu tabele.

Prvu deonicu dobila je Vojvodina rezultatom 18:17, ali je Zvezda u drugoj i trećoj četvrtini stekla nedostižnu prednost od dvadesetak poena razlike na ulasku u poslednjih deset minuta.

Zatim je došlo do blagog opuštanja crveno-belih, što su Novosađani iskoristili da ublaže ubedljiv poraz, njihov drugi u prva dva kola.

Sava Lešić je večeras odskočio u ekipi Crvene zvezde sa 18 poena, Tomas je postigao 12, a Marković 11 poena.

Ekipu Vojvodine predvodio je Strahinja Milošević sa 16 poena, a Bunić je meč završio sa 13 poena.