Zvezda opet izgubila dobijeno, Kinsi promašio u poslednjoj sekundi!

• 04. januar 2016.

• 19:51

Uzbudljiv derbi u ''Pioniru'', dosta preokreta, na kraju pobeda Cedevite!

Posle drame u Istanbulu, sličan scenario i večeras u ''Pioniru'', Zvezda poražena od Cedevite u derbiju 18. kola ABA lige sa 80-79!

Večerašnji meč obeležio je debi Tarensa Kinsija u dresu Crvene zvezde Telekom, a pred početak susreta odata je pošta preminulom novinaru Dušku Koraću.

Posle uvodnog pogotka Marka Simonovića, usledila je serija Zagrepčana od sedam vezanih poena, za prvu osetniju prednost Cedevite - 2:7.

Nije Zvezda imala rešenja u napadu, tokom prvih sedam minuta utakmice, pa su gosti poenima Vajta stigli i do ''plus osam'' -  7:15.

Ali, trener Dejan Radonjić tada na teren šalje novajliju Tarensa Kinsija, koji je u narednom periodu uspeo da pokrene Zvezdu, da pogodi svoja prva dva pokušaja, od kojih je drugi bio za tri poena, za prvo vođstvo domaćih još od pomenutih Simonvićevih poena - 27:25.

U finišu prvog poluvremena Zvezda je uspela da dodsatno uveća prednost, a trojkom Kvinsija Milera Radonjićev tim je poveo sa 32:26.

Uzvratili su Zagrepčani svojom serijom od 5:0, ali Zvezda nije ispuštala prednost i na poluvreme se otišlo vođstvom domaćih od 37:34.

Ekipa Cedevite početkom drugog poluvremena nije dozvoljavala Zvezdi da se rezultatski ''odlepi'', a atmosferu u ''Pioniru'' uzburkao je najbolji košarkaš gostiju Miro Bilan, koji je posle jednog duela sa Vladimirom Štimcem i dosuđenog prekršaja, pogodio loptom Zvezdinog centra koji je ležao na parketu.

Trener gostiju Veljko Mršić je odmah izveo iz igre Bilana kako bi se smirile strasti, a Zvezda je počela polako da uvećava prednost i u 27. minutu posle Cirbesovih poena na semaforu je stajalo 51-45.

Do kraja treće četvrtine, Zvezdina prednost je postala i dvocifrena, posle trojke Nemanje Dangubića za 63-52.

Činilo se da su domaći uspeli da prelome meč u svoju korist, ali u poslednjoj deonici Cedevita se vraća u igru, Miro Bilan ponovo ulazi u svoj ritam i na minut i 40 sekundi pre kraja, trojkom Džejkoba Pulena gosti su poveli sa 74-73.

Marko Gudurić zatim vraća istom merom, ali i Miro Bilan pogađa trojku za 77-76 u korist Cedevite na ulasku u poslednji minut meča!

Gudurić u narednom napadu neprecizan za tri, a Pulen na tridesetak sekundi pre kraja poentira za 79-76!

Sledi tajm-aut, posle kojeg Marko Gudurić ponovo preuzima odgovornost i pogaša novu trojku za izjednačenje na 79-79!

Ali, na pet sekundi pre kraja, Jović faulira Pulena, koji je precizan sa linije penala - 79:80. Kinsi je šutem u poslednjoj sekundi pokušao da Zvezdi donese pobedu, ali nije bio precizan!

Pulen sa 24 i Bilan sa 19 poena bili su najbolji u pobedničkoj ekipi, a u Zvezdi se istakao trio Kvinsi Miler sa 19 poena i 11 skokova, kao i centri Cirbes sa 17 i Štimac sa 14 poena i sedam skokova.

Debitant Tarens Kinsi je za 20 minuta na parkeru upisao osam poena, uz tri skoka i dve asistencije.