subota 02.02.2019.
20:33

Može li večerašnji meč da potvrdi da Zvezda izlazi iz rezultatske krize?

BETAPHOTO/ABA liga/Crvena zvezda mts/DS

U drugoj večerašnjoj utakmici 18. kola ABA lige, Crvena zvezda je večeras u beogradskoj dvorani ''Aleksandar Nikolić'' savladala ljubljansku Olimpiju rezultatom 89-61.

Ovo je Zvezdin 17. trijumf u 18 odigranih mečeva, dok Olimpiji i dalje ostaje neizvesna borba da izbegne poslednje mesto ove sezone u regionalnoj ligi.

Iako bez pomoći trenera Milana Tomića koji nije mogao da vodi ekipu zbog visoke temperature, kao i povređenih Lazića i Reglenda, Zvezda je već tokom prvog poluvremena stavila do znanja gostima da nemaju šta da traže večeras u Beogradu.

Prvih 20 minuta igre završeno je sa 20 poena razlike u korist crveno-belih (49-29) i već tada je bilo jasno ko će dobiti ovaj meč, što je Zvezda u nastvaku meča samo potvrdila.

Ujedno, lider ABA lige je najavio uspon forme posle nekoliko bolnih poraza u prethodnih dvadesetak dana i izgubljenih šansi za plasman u četvrtfinale Evrokupa.

Ognjen Dobrić je sa 15 poena bio najefikasniji večeras u ekipi Crvene zvezde, Nemanja Nenadić je upisao 14, a Majkl Odžo 13 poena.

Kod gostiju Miha Lapornik 14 poena, sve u prvom poluvremenu, a pratio ga je Jan Špan sa 13 poena.

Ranije večeras, Partizan je u Zagrebu savladao Cibonu sa 83:59, a od 21 čas igraju Igokea i Cedevita.